Kadıköy Kaymakamlığı'na Dr. Mustafa Özarslan atandı
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Kaymakamlığı’na Dr. Mustafa Özarslan atandı

Kadıköy Kaymakamlığı’na Dr. Mustafa Özarslan atandı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Tuncay Sonel’in Tunceli Valiliği’ne atanması nedeniyle boşalan Kadıköy Kaymakamlığı’na, Mersin Yenişehir Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan atandı. 20 Ağustos 2017 tarihli ve 30160 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İçişleri Bakanlığı’na ait atama kararı ile Kadıköy Kaymakamlığı’na atanan Özarslan, 6 Eylül 2017 tarihinde görevine başladı ve ilk ziyaretini Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gerçekleştirdi.

İLK ZİYARET İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ’NE…

Burada Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Kocaoğlu tarafından karşılanan Kaymakam Özarslan, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeliyle tanıştı, ilçenin güvenlik hizmetlerine dair bilgiler aldı. Dr. Mustafa Özarslan, sonrasında İbrahim Kocaoğlu nezaretinde Hasanpaşa Polis Merkez Amirliği, İskele Polis Merkez Amirliği ve Devriye Ekipler Amirlikleri’nde denetimlerde bulunarak; “Kadıköylü vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlayan polisimiz görevini fedakarca yerine getirmekte, gücünü halkın sevgisi ve desteğinden almakta, buradan aldığı güçle de suç ve suçlularla mücadele etmektedir” açıklamasında bulundu.

Mustafa Özarslan

BAŞKAN NUHOĞLU’NDAN KAYMAKAM ÖZARSLAN’A “HOŞGELDİNİZ” ZİYARETİ…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da Başkan Yardımcıları Onur Temurlenk ve Bahar Yalçın ile birlikte Kadıköy Kaymakamı Dr. Mustafa Özarslan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Kaymakam Özarslan, Başkan Nuhoğlu ile Kadıköy hakkında karşılıklı fikir alışverişinde bulunduktan sonra şunları ifade etti: “Kadıköy Belediye Başkanımız Aykurt Nuhoğlu’nun ziyaretinden dolayı memnun oldum, kendisine teşekkür ediyorum. Kadıköy’de yaşayan vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştıracak ve günlük yaşamlarının kalitesini arttıracak çalışmaları koordinasyon içinde yapacağız.”

Mustafa Özarslan

MUSTAFA ÖZARSLAN HAKKINDA…

1968 yılında Adana ilinin Kozan ilçesinde doğup, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Mustafa Özarslan, Adana’da Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Çanakkale Bozcaada, Artvin Murgul, Van Muradiye, Afyonkarahisar Emirdağ, Aydın Koçarlı ve Trabzon Sürmene ilçelerinde Kaymakam, Giresun Vali Yardımcısı ve Mersin Yenişehir Kaymakamı olarak görev yaptı.

İngiltere Margate College’de İngilizce dil eğitimi aldı (1991). İngiltere’de Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı (2001). Van 100. Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde sosyoloji alanında ikinci yüksek lisansını yaptı (2002). Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim ve Organizasyon bölümünde doktora programını tamamladı (2010). “İngiltere Yerel Yönetimler Maliyesi”, “5S Toplam Kalite Tekniğinin Kamuda Uygulanması”, “Vali Yardımcılarının Kişilik Tipi ve İş Tatminleri”, “Başarısız Mülki İdare Modelleri” ve “Kaymakamların Liderlik Tarzları” konularında İçişleri Bakanlığı’nın mesleki dergilerinde makaleleri yayınlandı.

Emirdağ, Koçarlı ve Sürmene Belediye Meclislerince verilmiş 3 adet “Fahri Hemşehrilik Beratları” aldı. İl Valilerince 19 adet “Takdirname/Başarı Belgesi” aldı. Bakanlar tarafından 1 adet “Takdirname” ve 1 adet “Teşekkürname” verildi. Türk İdareciler Derneğince 3 adet “Teşekkürname” aldı. Trabzon İl Özel İdaresince, 04/06/2010 tarihli birleşiminde 20/10-164 nolu karar sayısı ile Sürmene’de gerçekleştirdiği “Akıllı Sınıflar Projesi” nedeniyle teşekkür edilerek onurlandırıldı. Halk Sağlığı Uzmanları Derneğince (HASDER) “Halk Sağlığı Dostu Yönetici Ödülü” verildi. Sabancı Vakfı tarafından, Sürmene’de uyguladığı “Akıllı Sınıflar Projesi” nedeniyle “Türkiye’nin Fark Yaratan’ı” seçildi (2011). Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Mustafa Özarslan‘ın yabancı dili İngilizce’dir.

Bunu paylaş:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir