Kadıköy'de 23 Nisan kutlamaları
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de 23 Nisan kutlamaları

Kadıköy’de 23 Nisan kutlamaları
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocuklar için dopdolu bir program hazırladı.

Kadıköy Belediyesi, kutlamalar kapsamında ilk olarak belediye bahçesini Sokak Oyunları Şenliği ile çocuklara açıyor. Unutulmaya yüz tutan sokak oyunlarının oynanacağı şenlik; 9 Nisan Pazar günü 13.00-16.00 saatleri arasında Sahrayıcedit 23 Nisan Parkı’nda, 23 Nisan Pazar günü ise 13.00-16.00 saatleri arasında Rasimpaşa Mahallesi Duatepe Sokak’ta yapılacak.

23 Nisan

GEÇİCİ HAYVAN BAKIM MERKEZİ’NE ZİYARET…

Kadıköylü çocuklar, Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ndeki hayvanlarla da buluşturulacak. Kadıköy Belediyesi’nin “Çocuklarımızla Bakım Evimizdeki Hayvanlarımızı Buluşturuyoruz” temalı etkinliği, 21 Nisan Cuma günü Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde saat 12.00’de gerçekleşecek. Etkinlikte çocuklarla birlikte oyunlar oynanıp, piknik yaptıktan sonra hayvan sevgisi ve “Satın Alma Sahiplen” temalı resimler yapılacak.

ÇOCUKLAR İÇİN KARİKATÜR ATÖLYELERİ…

22-23 Nisan tarihlerinde Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde ise atölye çalışmaları düzenlenecek. 22 Nisan Cumartesi günü Eda Oral ve Anıl Gürak, 23 Nisan Pazar günü Nuhsal/Ayşe Işın ve Erhan Candan yürütücülüğünde 7-14 yaş grupları için 12.00-15.00 saatleri arasında karikatür atölyeleri olacak. Atölyelerde karikatüre, karikatür çizimine dair kısa bilgilendirme ve çizim çalışması gerçekleştirilecek. Ayrıca, 23 Nisan Pazar günü 14.00-16.00 saatleri arasında kısa animasyon seçkisinden oluşacak animasyon film gösterimi ve söyleşi etkinliği yapılacak.

ÖZGÜRLÜK PARKI’NDA 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ…

22-23 Nisan Cumartesi ve Pazar günleri, Özgürlük Parkı’nda 11.00-18.00 saatleri arasında 23 Nisan Çocuk Şenliği düzenlenecek.  Çocuklar, dev şişme oyun parkurlarında diledikleri gibi oynayabilecek. Saat 13.00 itibariyle interaktif sahne performansları, kukla gösterisi, DJ eşliğinde oyunlar, illüzyon gösterisi ve akrobat gösterisi izlenebilecek. Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı (BAK) Eşini Bul Oyunu, Muzipo Kids Ziverbey “Eğlenceli Parkur Etkinliği”, Empati Sahnesi, Kybele Arkeoloji Atölyesi etkinlikleriyle çocuklar, eğlenceli bir hafta sonu geçirecek. 23 Nisan’da Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi öğretmen ve öğrencileri, Özgürlük Parkı’nda çocuklar için davullarıyla ritim tutacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir