Kadıköy'de Ali Koç'a sevgi seli
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de Ali Koç’a sevgi seli

Kadıköy’de Ali Koç’a sevgi seli
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 2-3 Haziran’da yapılan genel kurulunda başkanlığa seçilen Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, binlerce sarı-lacivertli taraftarın katılımıyla düzenlenen törende mazbatalarını aldı. Ülker Stadı’nda 5 Haziran Salı günü gerçekleştirilen törene saatler kala Kadıköy’e akın eden Fenerbahçeliler, adeta bayram havası estirdi. Kadıköy sokakları ve stat çevresinde coşku doruğa çıkarken; tribünleri dolduran 20 bine yakın sarı-lacivertli taraftar, yeni başkanları Ali Koç lehine sık sık tezahüratlar yaptı. Meşaleler yakarak renkli görüntüler oluşturan taraftarların sevgi gösterilerine Koç da karşılık verdi.

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, yönetim kurulu üyeleri ve yeni başkan Ali Koç’a mazbatalarını törenle takdim etti. Kulüp tarihinde ilk kez taraftarın önünde statta gerçekleşen mazbata töreninde, bir önceki dönemde görev yapan başkan Aziz Yıldırım ve yönetim kurulundan kimse yer almadı. Törende uzun bir konuşma yapan Ali Koç, yeni bir sayfa açmak için göreve geldiklerini vurgulayarak şunları kaydetti:

DÜNYADA BU SEÇİM KONUŞULDU…

“Sizlerle gurur duyuyorum. Önemli olan icraatlara başladıktan sonra ben ve arkadaşlarımla gurur duymanız. İnşallah sizin sevginize, beklentilerinize, umutlarınıza tercüman oluruz. Türk spor tarihinin en önemli, en değişik, en farklı seçimini gerçekleştirdik. Ben ve arkadaşlarıma yaşattıklarınız unutulmaz hisler. Fenerbahçe’nin büyüklüğünü, farklılığını, ayrıcalığını fark ettiniz mi? Bunu bir şımarıklık olarak söylemiyorum. Türkiye’nin gündemini işgal ettik. Dünyada bu seçim konuşuldu. Taraflı tarafsız insanlar iki gün boyunca saatlerce bizi izledi. Fenerbahçe’nin büyüklüğünün bilincinde olun. Bu camianın mensubu olmaktan gurur duyun ve bu camiayı küçültecek hiçbir şey yapmayın lütfen.

HER ALANDA ŞAMPİYONLUĞA ULAŞACAK KADRO KURULACAK…

Biz bir yola çıktık. Altı ay önce sizlere dokunmaya, temas etmeye başladık. Eski mutlu ve coşkulu günlerimizi özlediğimizi fark ettik. Bana süreç içinde inandınız. Hep beraber kar topunu büyüterek, durdurulamayacak bir şekilde kongreye geldik. Değişim, dönüşüm dedik ve kongre üyeleri de tarihi bir sonuçla bizi karşınıza çıkardı. Korktuğumuz hiçbir şey yok. Korktuğumuz, seçilirsek size layık olamamaktır. Bu konuda size sabredin demiyorum ama hakikatler konusunda bilgi sahibi olun. Size hayal vadetmedik. Yapabileceğimizin altında bir beklentiyle karşınıza çıktık. Bu bir mazeret değil, ama bilin istiyorum. Ben sizin vitrininizim. Önümüzdeki sezon mücadele edeceğimiz her alanda şampiyonluğa ulaşacak kadro kuracağız. Gazetelerde yapılan haberlere itibar etmeyin. Yazılan kişilere biz söylemedikçe inanmayın.

10 YILLIK SPONSORLUK PARASI TÜKETİLDİ…

Kulübün maddi durumu iyi durumda değil. 10 yıllık sponsorluk parası tüketildi. Bunları bilin ama şunu da bilin, siz bu takımın arkasında durduğunuz sürece kurduğumuz takım şampiyon olur. En büyük transfer sizlersiniz. Her şeyi yapacağımızın sözünü vermiyoruz ama yapacağımız şeyler için var gücümüzle çalışacağız. Esas mücadele, zorluk şimdi başlıyor.

REKOR SATIŞ İSTİYORUM!

Biz elimizi taşın altına koyacağız. Üç sene sonra kapı kapı sponsor arayan değil, sponsorların kapısına geldiği kulüp olacağız. O zamana kadar da biz gerekli sponsorları bulacağız. İmkanı olan Fenerbahçeliler, siz de bu trene katılın. Taraftarlar satışa çıkardığımız bütün kombineleri alacaktır. Bir tane bile kombine kalmayacaktır. Şimdiden loca talepleri artmaya başladı. Size bir görev daha veriyorum, gelin bir rekora daha imza atalım. Eylül ayından önce bir sezonda sattığımız forma sayısını geçelim. Bugün birden çok üyelik formu imzaladım. Artık risk yok. Benim referansımla üye olabilirsiniz. O risk de kalktı.

EN BÜYÜK ARZUM, KUPAYI AZİZ YILDIRIM’IN KALDIRMASI…

Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımız, play-off finalinde TOFAŞ’la karşılaşacak. Basketbolda şampiyon olursak, en büyük arzum eğer kabul ederse Sayın Aziz Yıldırım’ın bu kupayı kaldırması. Kendisinin ve yönetiminin bu takımda payı büyük. Bu kupayı kaldırmak onların hakkı.

FENERBAHÇE’NİN DOSTU FAZLA OLMALI…

Ülkemizde Fenerbahçe’nin dostunun, düşmanından fazla olması lazım. Fenerbahçe ve diğerleri olmamalı. Fenerbahçe şampiyon olduğu zaman, Fenerbahçeli olmayan büyük takım dışındaki taraftarlar; ‘Bu kulüp hayırlıdır, faydalıdır, onlar kazansın’ desinler. Sevilmek istiyorsak, önce biz seveceğiz. Bu ülke artık kavgadan ve kaostan bıktı. Sporda ayrıştırıcı şiddetten vazgeçeceğiz. Bunu özellikle taraftarlara söylüyorum. Biz örnek kulüp olacağız. Saha dışında yapıcı rekabetin öncüsü olacağız.

CAMİANIZA HİZMET EDİN…

Fenerbahçe personeli bu süreçte çok gerildi. İstemeyerek de olsa Fenerbahçe seçimine alet edildiniz. Bunu unutun, geçti artık bunlar. Birkaç kişi dışında kimseyle derdimiz yok. Sizden istediğim tek şey, camianıza hizmet edin. Gidenin arkasından konuşulmasını da sevmem. Bizim güvenimizi kazanmak için bir önceki yönetimin arkasından konuşursanız, bilin ki o zaman yolları ayırırız. Dedikoduyla falan uğraşmayacağız. Fenerbahçe’nin geleceği için hep beraber uğraşacağız.”

Ali Koç

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir