Kadıköy'de de kılıçlar çekildi!
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de de kılıçlar çekildi!

Kadıköy’de de kılıçlar çekildi!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye başkan adaylarının belirlenmesi sırasında yaşanan sıkıntılar her geçen gün artarak devam ediyor. Yapılan açıklamalar ise, beraberinde yeni sıkıntılara davetiye çıkarıyor. Geçtiğimiz pazar günü yapılan Parti Meclisi toplantısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başarısız bulduğu Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Bizi başarısız bulanlar kitaba açıp bakacaklar” dedi.

İZMİR’DEN SONRA KADIKÖY KRİZİ…

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İzmir’de yaşanmakta olan Tunç Soyer krizi sürerken, şimdi de Kadıköy Belediye Başkan Adaylığı için açıklanan Şerdil Dara Odabaşı ismi üzerindeki tartışmalar sürüyor. Parti Meclisi oylamasından Şerdil Dara Odabaşı isminin 30 oyla çıkmış olmasının yeterli olmadığını savunan CHP eski Milletvekili Barış Yarkadaş başta olmak üzere pek çok partili, “Odabaşı’nın adaylığının kesinleşmesi için 31 oy alması gerekir” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine CHP Genel Merkezi tarafından Şerdil Dara Odabaşı’nın adaylığı iki defa duyurulurken, mevcut Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise “Aday belli değil” açıklaması yaptı.

KEMAL KILIÇDAROĞLU: AYKURT NUHOĞLU BAŞARISIZ…

Tartışmaların odağındaki isimlerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz hafta yapılan ve 18 saat süren Parti Meclisi toplantısında Aykurt Nuhoğlu için “Özür dileyerek söylüyorum ama benim gözümde başarısız bir belediye başkanıdır” şeklinde sözler sarf etmiş olmasına Nuhoğlu sessiz kalmayarak, bir anlamda “Önce kendine baksın” dedi. Hatta aralarında ensonhaber.com haber portalı başta olmak üzere pek çok haber sitesi de bu başlığı kullandı.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu
AYKURT NUHOĞU: CHP YÖNETİMİ KENDİNİ DEĞERLENDİRSİN…

Önceki gün Cumhuriyet Gazetesi’ne konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ise, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine yönelik şu yanıtı verdi: “Bizi başarısız olarak gösterenler, kriteri neye göre belirliyor. Biz beş yıl boyunca Kadıköy’ü sosyal demokrat partinin kitabına uygun şekilde yönettik. Başarısız olarak adlandıranlar açacaklar, o kitaba bakacaklar. Parti üyeleri kendi belediye başkan adaylarını seçemiyorsa, CHP yönetimi kendini değerlendirsin. Ben ve diğer aday adaylarının da aday olma hakkı var. Buna karar verecek olan 61 tane Parti Meclisi üyesidir.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir