Kadıköy'de denize nazır ortak çalışma alanı; İDEA Kadıköy
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de denize nazır ortak çalışma alanı; İDEA Kadıköy

Kadıköy’de denize nazır ortak çalışma alanı; İDEA Kadıköy
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, farklı meslek gruplarından olan, serbest çalışan veya ofisi olmayanlar ile öğrencilerin mekan arayışına çözüm ularak, ortak çalışma alanı İDEA Kadıköy’ü hizmete açtı. Amacı ortak çalışma kültürü oluşturmak, farklı meslek gruplarındaki insanları bir araya getirmek ve ofisi olmayan çalışanlara kolaylık sağlamak olan İDEA Kadıköy ile sosyal fayda odaklı çalışmaların temellerinin atılması hedefleniyor.

İki kattan oluşan İDEA Kadiköy’ün üst katından, belirli bir ücret dahilinde kayıtlı kullanıcılar yararlanabiliyor. “İşlik” adı verilen bu bölümde, çalışma alanları ve kullanıcıların özel eşyalarını koyabilecekleri dolaplar var. Kullanıcıların ücretsiz internet hizmetinden faydalanabildiği katta, iki adet de toplantı odası yer alıyor. Kullanıcılar, iş görüşmelerini ve toplantı odalarını bu odalarda gerçekleştirebiliyor. İşlik kullanıcıları, kendi deneyimlerini İDEA Kadıköy kitlesiyle paylaşarak, deneyim aktarımına yönelik etkinliklere sunum, eğitim ve söyleşi benzeri etkileşimlerle katılım sağlıyor.

İDEA Kadıköy

SOSYAL FAYDA GÖZETEN KURULUŞLAR İÇİN ÜCRETSİZ…

İDEA Kadıköy’ün alt katta yer alan “Derslik” alanı ise genel kullanıcılar için ayrıldı. Başta üniversite öğrencileri ve araştırmacılar olmak üzere, kısa süreli çalışma alanına ihtiyaç duyan herkes bu alandan yararlanabiliyor. Derslik kullanıcıları, etkinlikler yoluyla İşlik kullanıcılarıyla etkileşimde bulunuyor, deneyim ve çalışmalarını paylaşıyor. İDEA Kadıköy’de bulunan etkinlik odalarında sinevizyon gösterimleri, panel, söyleşi ve toplantı gibi etkinlikler düzenlenebiliyor. Özel kuruluşların belirli bir ücret karşılığında faydalanabileceği bu odalar, sosyal fayda gözeten STK ve dernek gibi kuruluşlara ücretsiz tahsis ediliyor.

IDEA Kadıköy

MUTFAK SANATLARI EĞİTİMLERİ VE SERTİFİKA ODAKLI ÇALIŞMALAR…

Mekanın en alt katında yer alan ve kısa bir süre sonra hizmete açılacak olan “Aşlık”, geniş bir mutfak alanını kapsayacak. Bu alanda farklı işbirlikleriyle gerçekleştirilecek olan mutfak sanatları eğitimleri ve sertifika odaklı çalışmalarla katılımcıların mesleki gelişimlerine katkı sunulacak. İDEA Kadıköy’de ayrıca bir de çocuk oyun evi bulunuyor.

AYKURT NUHOĞLU: DÜŞÜNCE ORTAMI GELİŞECEK…

İDEA Kadıköy’e dair konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; “Farklı meslek gruplarından olan insanların ortak çalışma alanını kullanması ile beraber, bu mekânın bir sosyalleşme alanına dönüşmesini hedefliyoruz. Farklı disiplinlerdeki insanların bir araya gelmesi, düşünce ortamını da geliştirecek” mesajı verdi.

KAFE VE DENİZ MANZARASI HERKESE AÇIK…

İDEA Kadıköy’de bir de kafe var. Uzun süre “Moda Khalkedon” olarak Kadıköylülere hizmet veren mekân, artık İDEA Kadıköy olarak kullanıma açık. Konum olarak Kadıköy’ün en güzel manzarasına sahip bir yerde bulunan mekândan ve geniş bahçesinden herkes faydalanabiliyor.

SEZONA PARTİ İLE MERHABA…

İDEA Kadıköy, 27 Eylül Çarşamba akşamı sezon açılış partisini yapacak. Tüm İDEA kullanıcıları başta olmak üzere herkesin davetli olduğu sezon partisinde hem kullanıcılar birbiriyle tanışacak, hem de merak edenler mekan hakkında bilgi edinebilecek ve eğlenebilecek. Canlı müzik performanslarının olacağı sezon partisi, 27 Eylül akşamı 19.00-23.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

İDEA Kadıköy adresi: Caferağa Mahallesi Küçük Moda Sokak No:2 Kadıköy

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir