Kadıköy'ün yeni meydan trendi; salla ayakları!
 Haber Merkezi

Kadıköy’ün yeni meydan trendi; salla ayakları!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Rıhtım düzenlemesinin önemli bir kısmı tamamlandı. Kadıköy Life Dergisi’nin TBMM gündemine kadar taşınmasını sağladığı “Rıhtım çöküyor” haberlerinin ardından haftalar süren çalışmayla, Kadıköy Meydanı’nın çehresi değişti. Özellikle çocuklar ve yaşlılar için çok tehlikeli olsa da, gençlerin Haydarpaşa Garı ve Avrupa Yakası’na karşı Rıhtım’a oturarak ayaklarını denize doğru boşluğa bıraktığı görüntüler, yeni Rıhtım’ın yansımaları…

Denize doğru kayan ve günden güne çökmeye başlayan Rıhtım, gün içerisinde yüz binlerce kişinin ayak bastığı merkez olması nedeniyle daha da önem taşıyordu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen düzenleme çalışması kapsamında, Eminönü İskelesi ile Beşiktaş İskelesi arasında kesintisiz yürüme bağlantısı da hizmete açıldı.

AMAN KİMSE DÜŞMESİN!

Kadıköy Rıhtım’da görüntü artık daha estetik ancak, güvenlik açısından hayli düşündürücü. Küçük bir dikkatsizlik, deniz kenarına doğru yaklaşık 10 santimetrelik çıkıntı hattı gibi çeşitli nedenlerden dolayı meydana gelebilecek kazalara davetiye çıkaran manzaranın ortadan kalkması için, sahil şeridine boydan boya demir korkuluklarla set çekilmesi gerekiyor.

ÇİÇEKÇİLERE ESTETİK DÜZENLEMESİ…

Haldun Taner Sahnesi yanındaki çiçek satış noktalarına beyaz şemsiyeli düzenlemeler getirilerek, karmaşık ve estetik dışı görüntünün ortadan kaldırılması amaçlandı. Diğer yandan çiçek tezgahları ve şemsiyeler, fiziki özellikleriyle Haldun Taner Sahnesi duvarlarına sık sık asılan ve yer yer terör propagandası da yapan afişleri de engellemiş olacak.

kadıköy rıhtım

DÖNERCİLER BİLDİĞİNİZ GİBİ…

Kadıköy Rıhtım’da uzun yıllardır milyonlarca yolcunun karşılaştığı tek manzara, döner büfeleri. Rüzgarın, tozun toprağın, egzoz dumanının temas ettiği büfelerin dönerleri “ne kadar sağlıklı” soruları mevcut manzara nedeniyle akıllara gelirken, Kadıköylülerin Rıhtım genelindeki düzenlemelerde çeşitli beklentileri devam ediyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir