KAYI Okulları'ndan TEOG başarısına yüzde 100 burs
 Kadir Toprakkaya

KAYI Okulları’ndan TEOG başarısına yüzde 100 burs

KAYI Okulları’ndan TEOG başarısına yüzde 100 burs
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’de ilk kez uygulanan ECAS Bilinci programlarıyla akademik gelişimin yanı sıra öğrencilerinin sosyal ve kültürel gelişimini de hedefleyen KAYI Okulları’nda, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için yüzde 100 burs dönemi başladı. Ulusal ve uluslararası değerlerle donanmış, kendine güvenen, ülkesine ve dünyaya olumlu katkı sağlayacak bireyleri 21. yüzyıl dünyasına hazırlayan KAYI Okulları, öğrencilerin TEOG başarı puanına göre yüzde 100’e varan burs imkanı sunuyor.

TEK TİP MÜFREDAT YERİNE ÇOCUKTAN GELEN MÜFREDAT…

“Eğitimin Kurucu Gücü” misyonuyla, 2016 yılında Çekmeköy Ömerli’de 34 dönüm arazi üzerine kurulan KAYI Okulları, çocuğa sunulan tek tip müfredat yerine çocukların akademik, sosyal, kültürel, fiziksel gelişimleri ve bireysel farklılıkları göz önünde bulundurularak yeniden yapılandırılan “çocuktan gelen müfredat” yaklaşımıyla, anaokulundan yüksek öğrenime kadar eğitim veriyor.

TEOG

EĞİTİMİ SINIF DIŞINA TAŞIYAN UYGULAMALAR…

Tasarlanan farklı atölyeler ile eğitimi sınıf dışına taşıyan uygulamaları ve orman okulu programı, Türkiye’de ilk defa verilen işaret dili ve bilgisayar programcılığının temelini oluşturan kodlama eğitimleri ile dikkat çeken KAYI Okulları, bünyesindeki Anadolu Lisesi’ne 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için kayıt yaptıracak öğrenci adaylarına yönelik TEOG başarı puanına göre belirlediği burs oranlarını açıkladı. KAYI Anadolu Lisesi’ne lise hazırlık ve 9. sınıf için başvuran öğrenci adayları, TEOG 2017 Yerleştirmeye Esas Puanlarına (YEP) göre yüzde 50 ila 100 oranlarında değişen burs imkanlarına sahip olabilecek. 500-490 aralığında başarı puanı bulunan öğrenciler ise yemek, kıyafet ve kitap imkanlarının da dahil olduğu yüzde 100 eğitim bursundan yararlanabilecek.

TEOG

KAYI ANADOLU LİSESİ TEOG BURSU ORANLARI…

500 – 490 Puan % 100 Eğitim Bursu (kitap, kıyafet, yemek dahil)

490 – 480 Puan % 90 Eğitim Bursu

480 – 470 Puan % 80 Eğitim Bursu

470 – 450 Puan % 70 Eğitim Bursu

450 – 440 Puan % 60 Eğitim Bursu

440 – 400 Puan % 50 Eğitim Bursu

TEOG

MUTLU BİR LİSE HAYATI KAYI’DA…

Hazırlık+4 yıl eğitim veren KAYI Anadolu Lisesi’nde öğrenciler; ulusal standart sınavlarda (YGS-LYS) başarılı, yabancı dilde üst düzey yeterliliğe ve seçkin niteliklere sahip, sosyal bir birey olarak yetişme imkanına sahip oluyor. Türk-İngiliz eğitim sistemlerinin bir arada yürütüldüğü, uluslararası geçerliliği olan eğitim müfredatı çerçevesinde uluslararası GCSE ve A Level programlarıyla liseyi bitirebilen öğrenciler, İngiliz lise diploması alıp, dünyanın birçok ülkesinde sınavsız üniversiteye girebiliyor.

HER ÖĞRENCİ İÇİN ÖZEL HAFTALIK ÇALIŞMA PROGRAMI…

Öğrencilerin bir yıl içerisinde İngilizce’yi üst düzeyde öğrenmeleri amacıyla planlanan yoğunlaştırılmış uluslararası standartlarda hazırlık programında 22 saatlik İngilizce eğitimi, dili pratik olarak kullanma imkanı sağlayan İngilizce drama dersleri yer alıyor. Üniversiteye hazırlık programı çerçevesinde YGS ve LYS göz önüne alınarak oluşturulan 12. sınıf ders programı ile öğrenciler, 1.250 saat ders ve 250 saat etüt çalışmasının yanı sıra 43 deneme sınavına katılıyor. Her öğrenci için özel haftalık çalışma programı takip ediliyor. Bu sayede öğrencilere bireysel çalışma alışkanlığı kazandırılırken, öğrenci kendini tanıma imkanına sahip oluyor ve farklı öğrenme stillerine sahip öğrencilerin üniversiteye hazırlık sınavlarında maksimum başarıya ulaşmaları sağlanıyor.

TEOG başarı puanına göre yüzde 100’e varan burs imkanı sunan KAYI Anadolu Lisesi eğitim danışmanları ile iletişime geçmek ve burs programlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için, 0216 312 77 88 numaralı telefonu arayabilir ya da www.kayi.k12.tr internet sitesini inceleyebilirsiniz…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir