Matbaa Eğitimi mezunları hasret giderdi…
 Kadir Toprakkaya

Matbaa Eğitimi mezunları hasret giderdi…

Matbaa Eğitimi mezunları hasret giderdi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi Bölümü mezunları, “6. Geleneksel Mezunlar Buluşması”nda bir araya geldi.

Ege Basım Matbaa ve Reklam Sanatları firmasının sponsorluğunda, Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde gerçekleşen etkinlikte, Türkiye’nin matbaacılık sektörünün gelişmesine ve kalkınmasına öncülük eden isimler tek çatı altında toplandı. Eğitim alanındaki yeni düzenlemeler kapsamında gerçekleştirilecek isim değişikliği nedeniyle Marmara Üniversitesi, teknik matbaacılık alanında son mezunlarını vermeye hazırlanıyor.

RAMAZAN GÜVEN: “UYGULAMALI EĞİTİM BAŞARIYI GETİRDİ”…

Türkiye’nin sayılı kuruluşlarının matbaa ve basım işlerini gerçekleştiren Ege Basım Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Güven, Kadıköy Life’a açıklamalarında şunları ifade etti:

“Bizler, sadece teori değil, teknik eğitimin özelliği olan uygulama ve pratik ile matbaacılık sektöründe başarıyı yakaladığımıza inanıyoruz. Sadece teori değil, gerçekten pratik, kişinin sektöründe başarılı olması için en önemli etkenlerden biri… Okulumuz, matbaacılık sektörüne birçok değerli isim kazandırdı. Bunda şüphesiz en önemli etkenlerden biri, eğitimin kalitesidir.

ÇİFTÇİSİN YAPAMAZSIN DEDİLER; İNANDIM, OLDU…

Yıllar önce matbaacılık için kolları sıvadığımda; ‘Sen çiftçisin, ticaret yapamazsın’ diyenler oldu. İnandım, başarabileceğime inandım. Ardından başarı geldi. Bugün, ‘Sen çiftçisin’ diyen büyüklerimizin de takdirini kazanabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 1988 yılından bugüne gelebilmenin huzuru içindeyiz. Yılda 5 milyon kitap, 1 milyon 900 bin’e yakın dergi basabiliyorsak, 10 milyon metrekareye yakın kağıt işleyebiliyorsak, bu hepimizin başarısıdır.”

HAYRİ ÜNAL: “TEŞEKKÜR EDİYORUM”…

Altı yıldır geleneksel olarak matbaa eğitimi bölümü mezunlarını bir araya getiren organizasyon sorumlusu Yrd. Doç. Hayri Ünal ise, açıklamalarında şunları dile getirdi:

“Bölümümüz, 1976 yılında açıldı. Fiilen de 2016 yılında kapanacak. 33. mezunlarımızı uğurluyoruz. Türkiye’deki tüm Teknik Eğitim Fakülteleri kapandı. Yerine Teknoloji Fakülteleri kuruldu ve Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu açıldı. Yani eğitimler aynen devam edecek. Ortalama 1.500 mezunumuz var. Mezunlar etkinliğimizin sponsoru Ramazan Güven ve ekibine, buluşmamıza katılan tüm eğitimciler ve değerli mezunlarımıza teşekkür ediyorum.”

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ…

Ege Basım Grafik Bölümü Başkanı Damla Güven’in grafikerler ve sektör çalışanlarıyla istişarelerde bulunduğu etkinlikte, matbaacılık eğitimlerinin duayenleri Yrd. Doç. Dr. Muharrem Sözen ve Yrd. Doç. Dr. Timur Soysal’a, sektöre katkılarından ötürü plaketleri takdim edildi.

Mezunların Kadıköy Life objektiflerine “biz bir aileyiz” mesajını verdiği toplu fotoğraf çekiminin ardından katılımcılar, yıllar sonra bir araya gelmenin mutluluğuyla unutulmaz bir gün yaşadı…

Geleneksel Mezunlar Buluşması’nda, matbaacılık eğitimlerinin duayenleri Yrd. Doç. Dr. Muharrem Sözen ve Yrd. Doç. Dr. Timur Soysal’a, sektöre katkılarından ötürü plaketleri takdim edildi…

Kadıköy Life Dergisi Yayın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya ve bölümün 2011 mezunlarından Pınar Irmak, etkinlik sponsoru Ege Basım Matbaa ve Reklam Sanatları standını ziyaret etti…

Etkinlik sponsoru Ege Basım Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Güven ve ekibi… 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir