Medicana'dan Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız Koşusu
 Kadir Toprakkaya

Medicana’dan “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” koşusu

Medicana’dan “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” koşusu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Medicana Çamlıca Hastanesi’nin organ nakli konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliği, 5 Kasım Pazar günü Caddebostan’da gerçekleştirilecek. Bu yıl üçüncü kez yapılacak halka açık koşuda, Türkiye genelinde organ nakli bekleyen 24 bin 768 kişiye ve organ bağışının önemine dikkat çekilecek.

Medicana Sağlık Grubu, 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında düzenlediği “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” koşusu ile Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre sayısı 24 bini aşan nakil ihtiyacındaki hastaya umut olacak. Medicana Çamlıca Hastanesi’nin önderliğinde bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilecek etkinlik; Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Spor Genel Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türk Kızılayı, TÜRKÖK, Kadıköy Belediyesi işbirliği ve Kent FM medya sponsorluğunda düzenlenecek.

ORGAN NAKLİ BEKLEYEN ONBİNLERCE KİŞİ İÇİN YARIŞACAKLAR…

“Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliğinde katılımcılar, 5 Kasım Pazar günü Caddebostan sahilinde kurulacak 5 kilometrelik parkurda koşacak. Yarışı ilk üçte tamamlayan katılımcılara altın, bronz ve gümüş madalya sunulacak. Her yıl gönüllülerin büyük desteğiyle gerçekleştirilen koşuda katılımcılar, bu yıl organ nakli bekleyen 24 bini aşkın kişi için yarışacak. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve kayıt için www.medicana.com.tr/organnaklikosu adresi ziyaret edilebilir.

Medicana Sağlık Grubu

Medicana Çamlıca Hastanesi’nin organ nakli konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlediği “Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız” etkinliği, 5 Kasım Pazar günü Caddebostan’da gerçekleştirilecek…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir