Medicana Kadıköy'den 'Bebeğinize Sağlıkla İyi Bakın' etkinliği
 Ceyhun Diribaş

Medicana Kadıköy’den “Bebeğinize Sağlıkla İyi Bakın” etkinliği

Medicana Kadıköy’den “Bebeğinize Sağlıkla İyi Bakın” etkinliği
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Medicana Kadıköy Hastanesi ve Pink Blue Baby işbirliğiyle düzenlenen “Bebeğinize Sağlıkla İyi Bakın” etkinliği, anne babaların beğenisiyle karşılandı. Bebeğim Geliyor Merkezi Kurucusu-Emzirme Danışmanı Esra Ertuğrul ile Medicana Kadıköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Belgin Özbek’in sunumuyla gerçekleşen “Yenidoğan Sağlığı ve Bakımı” semineri ilgiyle dinlendi.

Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdürü Dr. Yalçın Gürsoy Yıldırım, Genel Müdür Yardımcısı Özlem Bilgili, Dr. Belgin Özbek, Pink Blue Baby yönetimi, anne babalar ve anne baba adaylarının katıldığı etkinlikte; başta yenidoğan sağlığı olmak üzere göbek bakımı, yenidoğan sarılığı, bebek alt değişimi, bebeği tutma ve taşıma, bebeği giydirme, yenidoğan refleksleri, bebeğin yıkanması, bebeğin gaz çıkarması, rahatlatma masajı, bebek aşıları, bebek uyku düzeni, tırnak kesimi ve bakımı, ağlama sırasında sakinleştirici püf noktalar, bebek alışverişi ipuçları, bebek odası hazırlama, mobilya seçimi, bebek arabası ve oto koltuğu seçimi, bebek bakımı hakkındaki tüm detaylar konuklarla paylaşıldı.

Medicana Kadıköy

“RUTİN DOKTOR MUAYENELERİ İHMAL EDİLMEMELİ”

Medicana Kadıköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Belgin Özbek, buluşmada şu hususlara dikkat çekti: “Her anne babanın arzusu, sağlıklı bir bebek dünyaya getirmektir. Bebek dünyaya geldikten sonra takibi, bakımı, gelişimi de bir o kadar önemlidir. Çocuklar sağlıklıyken de izlenmeli. Böylece sağlığıyla ilgili tam fikir sahibi oluyorsunuz. Eksik ya da yanlış giden zamanlarda, erken dönemde müdahale çok önem kazanıyor. Hiçbir anne baba, nasıl olsa sağlıklı diye çocuklarını rutin doktor muayenelerine götürmeyi ihmal etmemeli.

Medicana Kadıköy Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Belgin Özbek

“GÜNÜMÜZDE ANNELER DAHA BİLİNÇLİ”

Yenidoğan bakımı hakkında bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşan Bebeğim Geliyor Merkezi Kurucusu Esra Ertuğrul ise şunları söyledi: “Bebek, bir anne ve baba adayının hayatındaki en önemli dönüm noktsıdır. Bu dönüm noktalarının en iyi şekilde olması ve destek vermek için bir eğitim planladık. Bu eğitimdeki amaç, bebeğin dünyaya geldikten sonra ebeveynlerin evdeki düzeni kolayca kurabilmesine yardımcı olabilmektir. Doğum öncesinde nasıl doğum planı yapıyor ve ona göre hareket etmeye çalışıyorsak, evdeki ilk günler için de bu tip bir plan yapmanın yararlı olacağını düşünüp, bu eğitim programını hazırladık. Bebek banyosundan alt değiştirmeye, günlük rutin bakım, bebek giydirme, bebek alışverişi, bebek odasını hazırlama gibi pek çok konuda hamile, anne ve babalara bilgiler verdik. Günümüzde anneler daha bilinçli. Çok verimli ve keyifli bir toplantı oldu.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir