Medicana Kadıköy'den Zumba Kids etkinliği
 Ceyhun Diribaş

Medicana Kadıköy’den Zumba Kids etkinliği

Medicana Kadıköy’den Zumba Kids etkinliği
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Medicana Kadıköy Hastanesi ve Kadıköy Belediyesi, “Sağlığın İçin Harekete Geç” projesi kapsamında 22 Eylül Cumartesi günü Kalamış Spor Merkezi’nde Zumba Kids etkinliği gerçekleştirdi. Onlarca Kadıköylü, çocukları ile birlikte profesyonel dans hocaları eşliğinde hem dans etti hem de sağlıklı yaşam için egzersiz yaptı.

Önce kısa bir yürüyüş ile başlayan etkinlik, dans hocalarının tempolu dans figürleriyle devam etti. Etkinliğin en çok eğlenenleri ise, aileleriyle katılan çocuklar oldu. Müziğin etkisiyle oldukça eğlenen çocuklar ilginç görüntüler oluşturdu. Kadıköy Belediyesi Kalamış Spor Merkezi’nde organize edilen Zumba Kids etkinliği, ailelerin çocuklarını harekete, doğaya ve sağlıklı beslenmeye teşvik etmesini amaçlanıyor. Etkinlikte aileleriyle birlikte müzik eşliğinde senkronize hareket eden çocuklar keyifli anlar yaşarken, aileler aynı zamanda Medicana Kadıköy Hastanesi’nin uzman doktorlarından tavsiyeler, öneriler ve faydalı bilgiler aldı.

zumba kids

SOSYAL FARKINDALIK İÇİN ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK…

Yanlış beslenme, kapalı alanlarda çok kalma, bireysel oyunlara eğilimin arttığı dünyamızda çocuklarla bu tip aktivitelere katılmanın ve doğru bilgiler almanın öneminin arttığını belirten Medicana Kadıköy Hastanesi Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Ceylan Kıstak; “Çocukluk zamanında kazanılan bu tür alışkanlıklardan daha sonraki yıllarda kurtulmanın zorluğu bilindiğinden dolayı, sosyal farkındalığın oluşması için bu etkinlikleri sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

SAĞLIK SPOR EL ELE…

Kadıköy’de  yeni bir hastane olduklarını, “Sağlık spor el ele” sloganı ile yola çıktıklarını söyleyen Kıstak, sözlerine şöyle devam etti: “Halkımızla birlikle olmanın en güzel yolunun gençlere iyi örnek olmak, sağlığı taşımak, sonra da onları eğlendirmek olduğunun bilincindeyiz. Grubumuzun desteğiyle ilk hafta obeziteye karşı bir etkinlik yaptık, bugün ise ikinci etkinlikte Zumba Kids isminde bir aktivite gerçekleştiriyoruz. Çocuklar, gençler zumba ile hem eğlendiler hem de hareket ettiler. Kadıköy Belediyesi’ne de desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.”

ÜÇÜNCÜ AKTİVİTE PLAJ VOLEYBOLU…

Medicana Kadıköy Hastanesi’nin Zumba Kids etkinliğine Kadıköy Belediyesi, Lions Anadolu Yakası Federasyonu ve Es Medya’dan dans hocaları destek verdi. Bağdat Caddesi’nde bulunan Grena Güzellik Merkezi de çocuklardaki dikkat problemleri ve hiperaktivite problemlerinin çözümü amacıyla refleksoloji seansları düzenledi. Gano Kahve ise katılımcılara organik kahve ikramında bulundu. Etkinliklerin üçüncüsü, 6 Ekim tarihinde plaj voleybolu aktivitesi ile devam edecek.

Medicana Kadıköy Hastanesi ekibi, Zumba Kids etkinliğinde yoğun bir şekilde çalışarak eğlenceyi gün boyunca sürdürdü. Medicana Kadıköy Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Özlem Bilgili, Kurumsal İletişim Müdürü Ceylan Kıstak, Yatan Hasta Hizmetleri Müdürü Talya Şahin, Pazarlama Müdürü Anıl Uyucu, Pazarlama Sorumlusu Engin Atmaca, Pazarlama Uzmanı Aslı Salamcı…

Bunu paylaş:
  • 16
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir