Mozaiğin Don Kişot’u Süha Semerci...
 Kadir Toprakkaya

Mozaiğin Don Kişot’u Süha Semerci…

Mozaiğin Don Kişot’u Süha Semerci…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylü ünlü mozaik sanatçısı-ressam Süha Demirci; “Ülkemizin en önemli kültürel değerlerinden biri olan mozaiği tanıtmanın en güzel yolu bir kültür projesidir” deyip, tek başına yola çıktı. Gecesini gündüzüne katan başarılı sanatçı, tüm telif haklarını üzerine aldığı tescilli projesi Uluslararası Mozaik Yarışma ve Sergisi’ni, Gaziantep’te birçok yabancı ülkeden geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

İKİNCİ KADIKÖYLÜ, BİRİNCİ İTALYAN…

Süha Demirci’nin jüri başkanı olarak yer aldığı yarışmada Kadıköylü Mozaik Sanatçısı Tülin Kaynak, 90 eserin arasında ikinciliğe layık görüldü. Yaklaşık sekiz saat süren yoğun bir değerlendirme sonucunda birinciliği İtalya’dan Giulio Menossi elde ederken, üçüncülük ödülünü ise Amerika Birleşik Devletleri’nden Suzanne Spahi aldı.

DEV SANATÇILAR ORGANİZASYONA AKIN ETTİ…

Demirci’nin dünya çapındaki organizasyon için Gaziantep’e davet ettiği sanatçılar ise şu isimlerden oluştu: Lilian Broca, Sonia King, Pamela Irving, Toyaharu Kii, Martin Cheek, Gazanfer Bayram, Karen Ami, George Fishman, Giulio Menossi, Fernando Bekir, Saad R. Mikhaiel, Irina Kuchmenko, Marcelo de Melo ve Olivera Strbac…

TÜRKİYE’NİN TANITIMINA DEV KATKI…

Türkiye’de mozaik sanatının dünyaya yeterince duyurulmadığını savunan usta sanatçı Süha Semerci, düzenlediği yarışmanın bir hayli ilgi görmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. Mozaik Sergisi, aynı zamanda Türkiye’nin uluslararası sanat arenasında tanıtımına önemli katkı sağladı. Sıkı bir Kadıköy Life takipçisi olan Süha Semerci, sanat camiasında beğeni kazanan bir çalışmasıyla daha hafızalara kazınmış, Kadıköy-Kartal Metrosu’nun Göztepe Durağı’nda, 26 metre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğindeki eserini İstanbullulara sunmuştu.

Süha Semerci’nin Kadıköy-Kartal Metrosu’na kazandırdığı, 26 metre uzunluğunda ve 2 metre yüksekliğindeki özel mozaik çalışması…

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ…

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ…

ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir