Muhtar Nihal Cengiz: Yeni bir platform oluşturacağım
 Deniz İhsan Taşdelen

Muhtar Nihal Cengiz: Yeni bir platform oluşturacağım

Muhtar Nihal Cengiz: Yeni bir platform oluşturacağım
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Caddebostan Mahallesi Muhtarı Nihal Cengiz, yerel seçimler öncesinde Kadıköy Life Dergisi’ne konuştu. Yeniden muhtar olmak istediğini söyleyen Nihal Cengiz; “Mahallemi seviyorum. Buralıyım. Burada oturuyor, burada yaşıyorum. Daha önce de mahallemde esnaftım. Bir şarküterim vardı. Dolayısıyla mahalle halkını çok iyi tanıyorum, tabi onlar da beni. İletişimimiz çok kuvvetli, iletişim açısından herhangi bir sorun yaşamıyoruz” dedi.

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL MAHALLELERİNDEN BİRİ CADDEBOSTAN…

Tüm dünyanın gözünde Kadıköy’ün özel bir yeri olduğunu ifade eden Caddebostan Muhtarı Nihal Cengiz, sözlerine söyle devam etti: “Kadıköy mükemmel bir konumda. Mahalle olarak ise hiç tartışmasız Türkiye’nin en güzel mahallelerinden birinde yaşıyoruz. Caddebostan Mahallesi özgürce yaşayabildiğiniz, kendinizi ifade edebildiğiniz, insanların birbirlerine günaydın dediği, çok rahat ve güzel bir mahalle ama tabi ki sorunlarımız da var. Fakat yavaş yavaş hepsini hallediyoruz. Ben insanların problemlerini, sokakta yaşadığı sorunları dinleyip onlara yardımcı olmayı çok seviyorum. Elimden geldiği kadar tabi… Çünkü muhtarların bir bütçesi yok ne yazık ki. Belediyemiz bize çok yardımcı oluyor, destek alıyoruz ama keşke kendi bütçemiz olsa da sorunlarımızı daha hızlı çözebilsek. Yine de belediye ve mahalle halkı arasında köprü görevi üstlenerek, sorunlara hızlı ve kalıcı çözümler bulmaya çalışıyorum.

Nihal Cengiz
GEÇTİĞİMİZ YAZ ÇOK İYİ ÇALIŞTIK…

Geçtiğimiz süreçte bazı sokaklarımızda sokak lambalarımızın elektrikleri yoktu. Bu aydınlanma konusuna çok dikkat ediyorum. Çünkü yaz aylarında bizim portföyümüzün birçoğu yazlıklarında oluyor. Dolayısıyla güvenlik açısından bir problem açığa çıkıyor. O sebeple şu an karanlık olan tüm sokakları aydınlattık. Bunun yanında bekçilerimizin sayısını yükselttik. Çünkü mahallemizde ne yazık çok sık rastladığımız araba hırsızlığı sorununa bir çözüm bulmamız gerekiyordu. Bekçi sayısının arttırılması bu anlamda işe yaradı. Yine yaz aylarında Caddebostan sahili, bizim nüfusumuzu neredeyse 5’e, 10’a katlıyor. Orada da yine aynı şekilde ciddi bir güvenlik açığa çıkıyor. Bu sebeple geçtiğimiz yaz bekçilerimiz ve polislerimizle beraber çok iyi çalıştık.

KAFAMIZDA PROJELER VAR, DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ…

Eğer seçimlerden sonra yola devam edecek olursam, yeni bir platform oluşturmayı düşünüyorum. Bu platform sayesinde mahallemizin tüm sorunlarını sakinlerimizle birlikte çözme şansı yaratmış olacağız. Bunlardan sadece birisinden bahsedeyim. Yaşlı nüfusumuz çok fazla. Bu yaşlı sakinlerimizin birçoğunun yakınları yurtdışında ya da il dışında yaşıyor. Sakinlerimizin çoğunun yanında yabancı uyruklu yardımcılar bulunuyor. Her konuda yardımcı olamayabiliyorlar. Yaşadıkları ve çözemedikleri bir problemde bize daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla yeni bir platform oluşturmaya karar verdik. Bunun üzerinde ayrıntılı bir şekilde çalışıyoruz. Yani hedefimiz, Caddebostan’da yaşayan her sakinimizin bize ulaşabileceği bir sistem kurmak. Böylece sorun odaklı çalışıp, doğru çözümleri bulmamız daha da kolaylaşacak.”

Bunu paylaş:
  • 317
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir