NB Kadıköy'de Kadınlar Günü Konferansı
 Kadir Toprakkaya

NB Kadıköy’de Kadınlar Günü Konferansı

NB Kadıköy’de Kadınlar Günü Konferansı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dr. Nazif Bağrıaçık Kadıköy Hastanesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde son derece dinamik bir konferansa ev sahipliği yaptı. Beyazıt Inner Wheel Kulübü’nün organizasyonu ile gerçekleşen buluşma son derece renkliydi.

Türk Diyabet Cemiyeti Başkanı Prof. Dr. Hasan İlkova’nın ilk konuşmacı olarak katıldığı program, iki saat olarak planlanmış olmasına rağmen yaklaşık 4 saat sürdü. Konuşmasında Türkiye’de diyabetli sayısının yaklaşık 7 milyon olduğunun tahmin edildiğini dile getiren Prof. İlkova, tanı konulan diyabetlilerin yaklaşık üçte birinin hastalığından habersiz olduğunu ve tedavi görmediğini belirtti.

ESKİ ÇAĞDAN GÜNÜMÜZE GÜZELLİĞİN ÖYKÜSÜ…

Konferansın ikinci konuşmacısı, Doç. Dr. Tuğrul Kihtir oldu. Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanlığının yanı sıra tarih araştırmacısı kimliğiyle de tanınan Kihtir, “Eski Çağdan Günümüze Güzelliğin Öyküsü” başlıklı konuşmasıyla büyük beğeni topladı. Konuşmasına “İnsanlar neden fiziksel güzelliğe önem verirler?” sorusuyla başlayan Doç. Dr. Kihtir, Aristo’nun “Kör olmayan hiç kimse bu soruyu sormamalıdır bile” sözüyle soruyu cevapladı.

HAYATA NASIL BAKARSAK, HAYAT BİZE ÖYLE GÖRÜNÜR…

Programın üçüncü konuşmacısı ise, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Erkan Sarıyıldız oldu. Sözlerine “Mutlu olmak bir seçimdir. Kişi her ne koşulda olursa olsun bu oluş haline geçmek isterse, mutluluğa giden yollar açılır” diyerek başlayan Sarıyıldız; “Hayata nasıl bakarsak, hayat bize öyle görünür. Mutlu olmayı seçtiğinizde zaten mutlusunuzdur” şeklinde konuştu.

NB Kadıköy

Konferansı, şeker hastalığı denilince Türkiye’de ilk akla gelen uzman olan Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık da izledi…

Konferansa ev sahipliği yapan Dr. Nazif Bağrıaçık Kadıköy Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serpil Bağrıaçık, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Her şeyden önce bir kadın olarak, böylesine anlamlı bir günde böylesine renkli bir konferansa ev sahipliği yaptığımız için çok memnun olduğumu bildirmek isterim. Bu hastanede bu tür buluşmalar sık sık düzenlenecek ve sizleri her zaman burada konuk etmekten mutluluk duyacağız.”

Nazif Bağrıaçık Kadıköy Hastanesi

Konferansın konukları arasında kentsel dönüşüm uzmanı ve Ataşehir Dostları Platformu Başkanı Nihat Şen de vardı…

Programın sonunda Dr. Erkan Sarıyıldız’ın önerisiyle “Hayat Bayram Olsa” şarkısının seslendirilmesi  güne damgasını vurdu…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir