Nef Vakfı nefes olmaya devam ediyor
 Ceyhun Diribaş

Nef Vakfı nefes olmaya devam ediyor

Nef Vakfı nefes olmaya devam ediyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Nefesten ilham alan ve nefes gibi aldığı her şeyi vermekle kendini yükümlü hisseden Nef, kurulduğu yıldan bu yana dert ile dertlenerek borcunu ödüyor. Markayı farklı kılan bu yaklaşımla hep hayalleri gerçekleştirmek ve daha fazla insanı mutlu etmek amacıyla hareket eden Nef, toplumsal çalışmalarını bir çatı altında toplamak amacıyla geçtiğimiz yıl Nef Vakfı’nı kurdu.

Nef Vakfı, sosyal sorumluluk bilincini esas alarak, insanların dertleri ile dertlenerek hayatlarına değer katabilmenin, yaptığını anlatmaktan ziyade eyleme geçirmenin gerekliliğini bilerek, ilham olma hedefiyle çalışıyor. Daha fazla mutlu insan biriktirmenin ve çevreye değer katmanın kıymetini bilen Nef Vakfı; bugüne kadar çocuklar, kadınlar, yaşlılar, engelliler ve ihtiyaç sahibi aileler için pek çok proje hayata geçirdi.

Nef Vakfı

Nef Vakfı, Afrika’da okul açarak çocukların eğitimine katkıda bulundu…

TOPLUMUN HER KESİMİNE ÖZEL PROJELER ÜRETİYOR…

İnsanları, evleri, mahalleleri, hayatları değiştirmek için çalışan vakıf, çocukların daha iyi koşullarda okullara gidebilmesi için “eğitim birimleri” yapıyor; yüzlerce devlet üniversitesi öğrencisi ve kimsesiz çocuk için burs programları oluşturuyor. Yaşlılara huzurlu bir yuva ortamı sağlayan huzurevleri, kimsesiz çocuklara “mutlu sevgi evleri” hazırlayan Nef Vakfı; acil ihtiyaç sahibi ailelere “ilk nefes” oluyor, temel ihtiyaçları karşılamak için ayni yardımlar yapıyor, çocuk ve destek evlerini foldhome’larla güzelleştiriyor, hastanelere ve cezaevlerine özel projeler geliştirirken, engelleri ortadan kaldıran “engelsiz evler” tasarlıyor.

Hay Atölye ile kadınların üretim hayatına katkısını sağlayan vakıf, onlara yeni bir hayatın kapılarını açıyor…

UMUT OLMAK, YENİ BİR NEFES VERMEK İÇİN…

Öte yandan yaşanabilir kentler için Kentsel Vizyon Platformu’nu hayata geçiren Nef Vakfı, ihtiyaç sahibi kadınların kendi ürettikleriyle geçimlerini sağlaması için ise Hay Atölye’yi kurdu. Tüm projelerini umut olmak, yeni bir nefes vermek için hayata geçiren vakıf; değer katacak, değişime ortak olacak, destek verende de alanda da farkındalık yaratacak işler yapmaya devam ediyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir