Nurettin Teksan Ortaokulu velileri: Okulumuza dokunmayın!
 Cenay Toprakkaya

Nurettin Teksan Ortaokulu velileri: Okulumuza dokunmayın!

Nurettin Teksan Ortaokulu velileri: Okulumuza dokunmayın!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de binlerce öğrencinin eğitim gördüğü 14 okul, depreme karşı dayanıklılık amacıyla geçtiğimiz süreçte modernizasyon ve yenileme sürecine girdi. Bu kapsamda, Kadıköy Fenerbahçe’deki Nurettin Teksan Ortaokulu için aralık ayı başında yıkım kararı çıktı. Eğitim dönemi ortasında aniden çıkan bu karar ve verilen 15 günlük süre için isyan eden veliler ise, “Nurettin Teksan Ortaokulu’nun yıkım kararı haziran ayına ertelensin” sloganıyla imza kampanyası başlattı.

“Okulumuzu 15 gün içinde boşaltmamız isteniyor. Maddi manevi tüm programlarımızı, bu seneyi kendi okulumuzda geçirecek şekilde ayarladık. 650 kişilik okulumuzu Bostancı’daki Mehmet Karamancı ve Melih İsfandiyar İlkokullarına bölüştürecekler. Söz konusu okulların fiziki şartları ortaokul öğrencilerine uygun değil. Küçücük anaokulu, ilkokul öğrencileriyle ortaokul öğrencilerinin aynı binada okuması, aynı bahçede koşması ne kadar uygun?” ifadelerine yer verilen kampanya için duyarlı Kadıköylülerden destek bekleniyor.

Nurettin Teksan Ortaokulu

SESİMİZİ DUYUN, OKULUMUZA DOKUNMAYIN!..

Milli Eğitim Müdürlüğü, Kadıköy Kaymakamlığı ve İstanbul Valiliği’ne çağrıda bulunarak soruna en kısa zamanda çözüm bulunmasını rica eden veliler, özellikle sekizinci sınıf öğrencileri için çok daha zorlu bir sürecin söz konusu olduğunu, değişen sınav sistemine uyum sağlamaya çalışırken üstüne bir de okul değişikliğinin eklenmesinin ciddi kayıplara yol açabileceğini belirterek; “Çocuklarımız hiçbir şeye odaklanamıyorlar. Biz okulumuz yıkılmasın demiyoruz. Sene ortasında olmasın, Haziran 2018’e ertelensin diyoruz. Çalmadığımız kapı kalmadı. Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi, Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER), Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)… Sesimizi duyun, Nurettin Teksan Ortaokulu‘muza dokunmayın!” mesajı verdiler.

Kampanyaya destek vermek için aşağıdaki linki tıklamanız ve kampanyayı imzalamanız yeterli; https://www.change.org/p/milli-e%C4%9Fitim-m%C3%BCd%C3%BCrl%C3%BC%C4%9F%C3%BC-nurettin-teksan-ortaokulu-y%C4%B1k%C4%B1m-karar%C4%B1-haziran-ay%C4%B1na-ertelensin

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir