Öğrenci ayrılırken ağlıyorsa, o okulda sevgi vardır
 Haber Merkezi

Öğrenci ayrılırken ağlıyorsa, o okulda sevgi vardır

Öğrenci ayrılırken ağlıyorsa, o okulda sevgi vardır
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Mezuniyet dönemi geldi, öğrenciler yeni bir döneme yelken açıyor. Koşuyolu’nda Kadıköy Life Dergisi objektiflerine yansıyan kareler, sizleri de çok duygulandıracak. Onların duyguları çok gerçek ve yürekten, sıcak gözyaşı damlaları ile yanaklarından süzülüyor. Arkadaşlarına, anne-baba gibi gördükleri öğretmenlerine, sınıflarının kokusuna, bir anlamda evlerine veda ediyorlar. “Ama gitmek istemiyorum, özlerim ben” diyerek hıçkıra hıçkıra ağladıklarında gözyaşlarını silen öğretmenlerin hissettiklerini ise, en iyi kendileri biliyor.

Koşuyolu’nda başarıları ile öne çıkan devlet okulu, Cenap Şahabettin İlkokulu’nda gerçekleşen mezuniyet töreninde öğrencilerin duygu yoğunluğu programa damgasını vurdu.

YOK BÖYLE SEVGİ…

İlkokul dördüncü sınıf öğrencileri, ortaokul dönemine girerken veda etmenin hüznünü yaşadı. Özellikle sosyal yönleri ile öne çıkan Cenap Şahabettin İlkokulu’nu çok sevdiklerini velileri ve davetliler ile paylaşan öğrenciler birbirlerine sarıldı, hıçkıra hıçkıra ağladı. Çocuklarının okula, arkadaşlarına ve öğretmenlerine karşı sevgisini gören veliler de dayanamayıp gözyaşlarına boğulunca, okul bahçesinde duygu dolu saatler bitmek bilmedi. Veliler; Cenap Şahabettin İlkokulu Müdürü Önder Evcüman, Okul Aile Birliği ve öğretmenlere emeklerinden ötürü teşekkür etti.

Cenap Şahabettin İlkokulu

Okul Müdürü Önder Evcüman…

EĞLENEREK UĞURLADILAR…

Daha fazla ağladıklarını görmek istemeyen okul müdürü Önder Evcüman ve öğretmenler piste çıktı; öğrencileri ile her yöreden oyunlar oynayarak, Enbe Orkestrası performansı ile mezuniyet törenini renkli manzaralarla sonlandırdı.  Evcüman; “Öğrencilerimiz okuluna çok bağlı. Evet burası bir kamu binası ama bizler, onların evleri kadar sıcak bir ortamda olmalarını hep birlikte sağlamaya çalıştık. Her yıl sonu bizler için hem ayrılık, hem de yeni başlangıçlar demek. Tüm öğrencilerimizin yolu açık olsun, hayat yüzlerine gülsün” diyerek başarı dileklerini iletti.

Okulun bahçesinde düzenlenen kep töreni, renkli görüntülere sahne oldu…

Okulundan, arkadaşlarından ve öğretmenlerinden ayrılmanın bitmek bilmeyen hüznü… Törende mezun olarak farklı bir eğitim kurumunda ortaokula geçiş yapan Ayşe Saral’a, öğretmenleri anne şefkati gösterdi…

enbe orkestrası

Enbe Orkestrası, güne özel şarkılarıyla Koşuyolu sakinlerine unutulmaz bir akşam yaşattı…

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

6 Responses to Öğrenci ayrılırken ağlıyorsa, o okulda sevgi vardır

 1. Bulut Haziran 8, 2017 at 11:23 pm

  Insanlar fotoğraf gibidir… Ne kadar büyütürsen kalitesi o kadar düşer.

  Cevapla
 2. CESUR Haziran 9, 2017 at 6:53 pm

  Boş laf.Gözüne perde çekilmişse de en kaliteli fotoğrafa da baksan bişey göremezsin.Ancak güzel bakan güzellikleri görebilir.

  Cevapla
  • Bulut Haziran 10, 2017 at 10:14 am

   Tatlı limon oyununu oynarsan görürsün…

   Cevapla
 3. CESUR Haziran 13, 2017 at 9:01 pm

  Senin niye göremediğin belli heryerin gibi gözleri de oynak olunca doğal sonuç görme problemi Bulut

  Cevapla
  • Bulut Haziran 14, 2017 at 11:19 am

   Cesur seviye lütfen!!! Heryerin gibi derken ??? Oynak görmek istiyorsan fotoğrafları büyüterek bak kalite zaten düşüyor seviyesiz de düşmesin.

   Cevapla
 4. cggf Mayıs 30, 2018 at 10:22 pm

  o gün bende onlarla mezun oldum onlar dans ediyor biz içerde son günümüzün tadıyla saklanba oynuyorduk 4-A 🙁

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir