Özdemir Erdoğan'a Kadıköy'de sevgi seli
 Haber Merkezi

Özdemir Erdoğan’a Kadıköy’de sevgi seli

Özdemir Erdoğan’a Kadıköy’de sevgi seli
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Usta sanatçı ve besteci Özdemir Erdoğan özlemi, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde muhteşem buluşmayla mutluluğa dönüştü. Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Hafif Müziği ve caz eserleri ile yarım asra damgasını vuran sanatçı; esprileri ve stand-up tadındaki sohbetiyle de mest etti. Kedileri anlatarak yaptığı bir örnekleme ise, salonu adeta yıktı geçti.

Konserine sevenleriyle dertleşerek başlayan Özdemir Erdoğan, birebir yaşadığı ve ilk günkü heyecanla sürdürdüğü müzik kariyerinde 50 yıllık süreçteki değişimi tatlı diliyle anlattı. Sevdim Seni Bir Kere, İkinci Bahar, Pervane, Baharda Kuşlar Gibi, Küçük Bir Aşk Masalı, Karlı Kayın Ormanında, Kim Bilir, Gurbet (Kemal Sunal’ın Çöpçüler Kralı Filmi’nin unutulmaz müziği), Bebek, Elif Dedim Be Dedim, Aşkın Tortusu Kalır, Paranın Ne Önemi Var, Bir Garip Yolcu, Samanyolu, Fahriye Abla, Duyduk Duymadık Demeyin, Bu Son Olsun, Deniz ve Mehtap, Sensiz Saadet, Herkes Kendine Benzer, Dağlar Dağlar, Yak Bir Sigara gibi şarkıların yaşayan efsanesi Özdemir Erdoğan, gitarının teline dokunduğu her an sevenlerini ayrı dünyalara götürdü.

Özdemir Erdoğan

KAHKAHALARA BOĞDU…

Şarkıları öncesinde keyifli sohbetiyle üç kedi yavrusu örneğini anlatan usta sanatçı, sözlerinin finalinde kahkahalara boğdu. Hayvanları da bir hayli sevdiği bilinen Erdoğan, şunları ifade etti: “Bir anne kedinin üç yavrusu var. Yavrunun biri çok güzel, o kedi yavrusunun hayatta kalma ve rahat etme şansı diğerlerine nazaran daha fazla. Bir çift alır, evine gider ve şansı fazladır. Ortancası idare eder güzellikte kedi, onunkisi biraz Allah’a kalmıştı. Fakat bir tanesi vardı, çok çirkin, onun yuva kurması ve yaşaması ancak marifetli ve sevimli olursa, belki bir şans bulabilir. O zaman ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor; güzellik bir güçtür ve akılla da iyi yönetilirse bayağı bir avantajlı. Şimdi ben sizleri görüyorum burada. Bu kadar piyasanın durgun olduğu zamanda, sadece iyi miyavlıyor diye tüyleri dökülmüş ve yaşlı bir kediyi dinlemeye geldiniz.”

Özdemir Erdogan

YOĞUN İLGİ DİKKAT ÇEKTİ…

Biletli konserinde oturacak yer kalmayınca sevenleri merdiven boşluklarını değerlendirmek zorunda kalırken, Özdemir Erdoğan sanata ve müziğe verdikleri değerden ötürü izleyenlere teşekkür etti. Aynı zamanda bir Kadıköylü olan ve 1960 yılında Kadıköy Ticaret Lisesi’nde eğitim gören Erdoğan, eğilimi olduğu sanatın peşinden gidince yarım asırlık serüvenin yıldızı oldu. Her konserinde dolup taşan salonlar ise, Özdemir Erdoğan sevgisinin en açık ispatlarından. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ndeki konserin sonunda sevenlerine albümlerini de imzalayan usta sanatçının bir sonraki konseri iple çekiliyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir