PROJE Mİ, YÖNETİM ANLAYIŞI MI?
 Kadir Toprakkaya

PROJE Mİ, YÖNETİM ANLAYIŞI MI?

PROJE Mİ, YÖNETİM ANLAYIŞI MI?
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de, tüm Türkiye ile birlikte yerel seçimler için geri sayım başladı. Ardı ardına seçim irtibat ofisi açılışları ve toplantıların gerçekleştiği bugünlerde bölgenin nabzını tutan Kadıköy Life Dergisi, iki ayrı anektodu masaya yatırdı.

CHP ve Ak Parti arasındaki yarış iyiden iyiye kızıştı. Bir tarafta “Kadıköy’ü garanti alıyoruz. Ama bunun bizi rehavete sürüklemesine izin vermeyeceğiz” diyen CHP Kadıköy yönetimi, diğer tarafta ise “Henüz proje sunamayan bu yönetim mi Kadıköy’ü ayağa kaldıracak” diyen Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı…

PAZAR MESAİSİNDE BİRBİRLERİNİ TOPA TUTTULAR…

Yerel seçimlere 20 gün kala CHP ve Ak Parti, pazar mesaisinde sert açıklamaları ile dikkat çekti. Suadiye’de CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, CHP İstanbul Milletvekilleri Müslim Sarı ve Kadir Gökmen Öğüt’ün katılımları ile seçim irtibat bürosu açılışı gerçekleştirildi. Ak Parti yönetiminin yoğun katılım gösterdiği Kadıköy Sivil Toplum Kuruluşları Platformu’nun kahvaltı buluşması ise TCDD Fenerbahçe Eğitim Tesisleri’nde yapıldı. CHP ve Kadıköy’ün aynı saatlerde gerçekleşen programlarında “Proje mi, yönetim anlayışı mı” ikilemi ön plana çıktı. İşte her iki partinin görüşlerini yansıtan Kadıköy Life izlenimleri…

“EN ÇOK VERGİYİ KADIKÖY’DEN AL, EN AZ YATIRIMI YAP…”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin; “Bunlar beton lobisi… İktidarları süresince 100 milyar dolarlık bir rant söz konusu… 20 yıldır Kadıköy’de AKP’nin yatırımı var mı? En çok vergiyi Kadıköy’den alıyorsun, en az yatırımı buraya yapıyorsun” diyerek sert çıktı. Kadıköy’de sandığa katılım oranının artırılması gerektiğine işaret eden Tekin; “En büyük çılgın projemiz, bölünmüş Türkiye’yi bütünleştirme projemizdir” şeklinde konuştu. Gürsel Tekin, ünlü programcı ve sunucu “Ateşböceği Ercan” adıyla tanınan Ercan Bostancıoğlu ile da bir araya geldi.

AYKURT NUHOĞLU: “ÖNEMLİ OLAN YÖNETİM ANLAYIŞIDIR…”

CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy’de son günlerde bir proje furyasının başladığına işaret ederek; “Önemli olan yönetim anlayışıdır” şeklinde konuştu. Oluşturulacak ekip ile projelerin hayata geçirebileceğine işaret eden Nuhoğlu, yönetim anlayışının önemine dikkat çekti.

NECATİ EKŞİ: “HAVARAY UYGUN DEĞİL…”

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi, gerekli incelemelerinde Ak Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Av. Hurşit Yıldırım’ın Havaray Projesi’nin Minibüs Caddesi üzerine uygun olmadığını iddia etti. Bu iddianın ardından gözler, Yıldırım’ın iddiaya vereceği yanıta çevrildi.

Ünlü fotoğrafçı Süleyman Akpınar, ani gelişen sağlık sorunu ve 39 derece ateşine rağmen rağmen seçim irtibat bürosu açılışına katıldı. Akpınar’a yeğeni, CHP Gaziantep Gençlik Kolları Başkanı’nın oğlu Özgür Kılıç eşlik etti. Süleyman Akpınar, açılış töreni sonrasında ünlü gayrimenkul danışmanı Recai Tanıtkan tarafından evine geri götürüldü…

 

Kadıköy Sivil Toplum Kuruluşları Platformu…

 

ÖMER ŞAHAN: “25 YILLIK YÖNETİM ANLAYIŞI İLE KAYBETTİRDİLER…”

Ak Parti Kadıköy Belediye Meclis Üyesi Adayı ve döneminin Başkan Yardımcısı Ömer Şahan, Kadıköy’de CHP politikalarını eleştirdi. Şahan; “Kadıköy, 25 yıldır proje ve hizmet görmedi. Sloganla yönetim olmaz. Kadıköy’ü gerçekten ‘köy’ haline getirdiler. Bu yönetim anlayışı ile Kadıköy, modern bir şehir olamaz. Tüm siyasi adayların projelerini tek tek inceledik. Kente yeni soluk getirecek tek aday, Ak Parti Belediye Başkan Adayı Av. Hurşit Yıldırım’dır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de olmasa Kadıköy, metropolün göbeğinde yaşanılamayacak bir hal alacak. ‘Kaç tane spor salonu yaptınız? Kadıköy’de bir tane endüstri meslek lisesi yok, neden yapmadınız’ diye sorduğumuzda, ‘Bunlar belediyenin görevi değil’ dediler” şeklinde konuştu. Ömer Şahan, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Keşke bu yatırımları yapsaydınız da, ‘Neden yaptınız bunları’ diye yargılansaydınız… Keşke… Bakın, Kadıköy sadece Bağdat Caddesi’nden ibaret değil, bunu artık anlamalılar. Sadece spor salonunu konuşacak olsak, İBB dört spor salonu yaptı. Ama bunları söylemiyorlar.”

MAHİR SEVİNÇ: “SLOGANLARLA YÖNETİLMİYOR…”

Kadıköy Sivil Toplum Kuruluşları Platformu Başkanı Mahir Sevinç; siyasi görüş olmadan, objektif olarak bakıldığında Kadıköy’ün geri kalmışlığının gözler önünde olduğuna işaret etti. “Kadıköy’ü çantada keklik görüp, CHP’den başkasına oy verilmemesi gerektiği fikrini yıllardır ustalıkla kabul ettirdiler halka” diyen Sevinç, 60’a yakın sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı belirtilen toplantıda İBB yatırımlarına dikkat çekti. Mahir Sevinç; “İBB’nin yatırımları da olmasa Kadıköy, metropolün göbeğinde yaşanılamayacak bir hal alacak” şeklinde konuştu. Kadıköy STK’ları, Av. Hurşit Yıldırım’a destek mesajı verdi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir