Sağlıklı beslenmenin önemini dans ederek öğrendiler
 Pınar Baltacı

Sağlıklı beslenmenin önemini dans ederek öğrendiler

Sağlıklı beslenmenin önemini dans ederek öğrendiler
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Medicana Kadıköy Hastanesi’nin ana sponsorluğunda, Ess Medya öncülüğünde hayata geçirilen “Sağlıklı Yarınlar için Harekete Geç” adlı sosyal sorumluluk projesi, Kadıköy Zühtüpaşa İlkokulu’nda ilk etkinliğini gerçekleştirdi. Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadıköy Kaymakamlığı destekli proje kapsamında çocuklara sağlıklı beslenmenin gereklilikleri anlatılırken, dansın insan sağlığına olan faydaları da uygulamalı olarak gösterildi.

Kadıköy ilçesindeki 29 resmi ilkokulda organize edilecek sağlıklı beslenme konulu sosyal sorumluluk projesi, toplamda 12 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Her okula iki kere gidecekleri için yıl sonunda 24 bin öğrenciyi bilgilendireceklerini ifade eden Ess Medya Proje Koordinatörü Esra Kayabaşı, Kadıköy Life Dergisi’ne şunları aktardı:

sağlıklı beslenme
İL GENELİNE YAYGINLAŞTIRILMASI HEDEFLENİYOR

“Bu proje kapsamında ana sponsorumuz Medicana Kadıköy Hastanesi’ndeki diyetisyenler, çocuklara sağlıklı beslenmenin öneminden bahsederek, obeziteden korunmak için yapılması gerekenleri anlatıyor. Projemizin bir diğer ayağı ise dans. Sağlıklı beslenme ve hareketin önemli bir ayağı olan dans ile çocuklar hem projeye daha katılımcı oluyor hem de eğleniyor. Şu an Kadıköy’deki okullarda düzenlediğimiz projemizi, il geneline yayarak yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

Ess Medya Proje Koordinatörü Esra Kayabaşı…
Kadıköy ilçesindeki 29 resmi ilkokulda organize edilecek sağlıklı beslenme konulu sosyal sorumluluk projesi, toplamda 12 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor…
Bunu paylaş:
  • 11
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

One Response to Sağlıklı beslenmenin önemini dans ederek öğrendiler

  1. Pingback: Yağlardan Kurtulmak İçin Bu Besinleri Tüketin - Haber İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir