Selami Öztürk adaylığını gövde gösterisiyle açıkladı…
 Kadir Toprakkaya

Selami Öztürk adaylığını gövde gösterisiyle açıkladı…

Selami Öztürk adaylığını gövde gösterisiyle açıkladı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, 2014 Yerel Seçimleri’nde Kadıköy Belediye Başkanı adaylığını düzenlediği davette kamuoyuna duyurdu. Yoğun ilgiyle karşılanan Öztürk, konuşmasının satır aralarında önemli mesajlar verdi.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleşen kokteylde, Selami Öztürk’ün konuşması sık sık alkışlarla desteklendi. Başkan Öztürk’e, eşi Sevgi Öztürk ve kızı Sinem Öztürk ile oğlu Cem Öztürk de eşlik etti. Salonda, Selami Öztürk’ün konuşması sırasında engelliler için çeviri yapılması da dikkat çekti.

HİZMETLERİNİ PAYLAŞTI…

“Belediyecilik sadece kaldırım ve yol yapmak değildir” diyen Öztürk, yenilenen mahalleler ile birlikte sosyo-kültürel çalışmaların yanı sıra sağlık ve kurumsal çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Kadıköy’de dünyada ilk olarak uygulanan projeleri de açıklayan Öztürk; “Bazıları ismimin, belediyenin önüne geçtiği yönünde konuşuyormuş. Şöyle bir sağlarına sollarına baksınlar. Birçok belediyenin pankartlarında belediye başkanlarının resimleri koyulurken, benim hiçbir pankarta resmimi bulamazlar. Hizmet anlayışımız budur” şeklinde konuştu.

Öztürk’ün, sevgi seliyle karşılanmasından ötürü bir hayli mutlu olduğu görüldü. Etrafını saran katılımcıların isteklerini geri çevirmeyen Başkan Öztürk, Kadıköylüler ile dakikalarca hatıra fotoğrafı çekildi.

HER KESİMDEN KATILIM VARDI…

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi ve yönetimi, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve STK’ların yanı sıra parti üyeleri ve vatandaşların yoğun katılım gösterdiği davette, Başkan Öztürk’ün açıklamaları güne damgasını vurdu. İşte o açıklamaların satır araları:

“AKP’Yİ SANDIĞA GÖMECEĞİZ!..”

“CHP olarak Kadıköy Belediye Başkanlığı’nı alacağız. Ama bu bizi tatmin etmez, 45 meclis üyesinin tamamını CHP’li olması lazım. O da yetmez, İstanbul’u alacağız. Genel iktidara giden yolu açacağız. Şimdi, birbirimize inanma günüdür. Şimdi, kol kola girerek tüm faşizan baskılara karşı korkmadan dik durma günüdür. Birbirimizi gömme değil, AKP’yi sandığa gömme günüdür. AKP’yi sandığa gömeceğiz!..

TÜRKİYE’Yİ ATEŞTEN TEK CHP KORUR…

1994 yılında yerelde, 2012’de genelde iktidar olanlarla birlikte Atatürk Cumhuriyeti’ne düşman olan, şeriatçı ve ayrımcı güçler işbirliği yaptılar. Türkiye ateşler içinde… Türkiye’yi bu ateşten koruyacak tek kurum CHP’dir. Bunun ilacı da Atatürk ilke ve devrimleri ile kurulan laik, demokratik hukuk devleti formülüdür. Bugün hukuk bitmiş, insan hakları ayaklar altında… Faşizan baskı her alanda ve her yerde… Basın bir utanç tablosu… Komşularımızla dostken düşman olmuşuz. Çevremizin ateşlerine gaz dökerek tehlikeyi büyüttük. İnsanların sokak ortasında kılıçla kafasının kesildiği, toplu mezhep katliamları normal olay gibi veriliyor.”

Selami Öztürk’ün, sevgi seli nedeniyle yer yer duygu dolu anlar yaşadığı görüldü…

 

Davetliler, Başkan Öztürk ile birlikte Kadıköy LIFE objektiflerinde buluştu…

CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi, davette partililer ile bol bol sohbet etti…
Hayat arkadaşı Sevgi Öztürk, özel gününde eşine destek verdi…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir