SKAL Marmara, Dedeman Bostancı'da buluştu
 Kadir Toprakkaya

SKAL Marmara, Dedeman Bostancı’da buluştu

SKAL Marmara, Dedeman Bostancı’da buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Turizm profesyonelleri örgütü SKAL International Marmara Kulübü’nün Mart ayı buluşması, Dedeman Bostancı Hotel’de gerçekleşti. Genel Müdür Nadir Kadakal’ın ev sahipliği yaptığı etkinlikte kulübe iki yeni üyenin giriş töreni yapılırken, SKAL Marmara’da geçmiş dönemlerde başkanlık görevini yürüten Dilaver Doğru’ya da teşekkür plaketi takdim edildi.

EDA COŞAR VE ARTO IŞIKÇI, SKAL MARMARA’DA…

SKAL Marmara’nın yeni üyeleri olarak rozetleri Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Faik Alsaç tarafından takılan OtelZ’den Eda Coşar ve World 2 Meet’ten Arto Işıkçı, yaptıkları ortak açıklamada “SKAL Ailesi’ne katılmış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Kulübümüz adına her türlü hizmet için elimizden geleni yapacağız” dediler.

“KONYA’YI KEŞFEDİN” MESAJI…

Buluşmada bir konuşma yapan SKAL Marmara Kulübü Başkanı Mert Okan; “Geçtiğimiz hafta Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Toplantısı için Konya’daydık. Konya Başkanımız Recep İşleyici’nin ev sahipliği yaptığı organizasyonda Konya’dan çok etkilendik. Aynı zamanda gördük ki, Konya turizmden hak ettiği payı maalesef alamıyor. Buradan turizmci arkadaşlara seslenmek istiyorum. Konya’yı ve özelliklerini keşfedelim, hak ettiği yere ulaşmasına katkı verelim” ifadelerini kullandı.

DÜNYA SKAL GÜNÜ, 26 NİSAN’DA KUTLANACAK…

Etkinliğin konukları arasında, SKAL Ankara Kulübü’nden Tekin Ertan da vardı. Aynı zamanda Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğretim Görevlisi olan Ertan; “Dünya SKAL Günü, 26 Nisan’da kutlanacak. Üniversitemizde bu konunun da işleneceği bir konferans ve sunum olacak. SKAL Marmara Kulübü üyelerini bu buluşmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Dedeman Bostancı

BEREKET KADINLARI…

SKAL Marmara’nın toplantısına kulübün kurucu üyelerinden Bülent Karamanoğlu da katıldı. Uzun zamandır toplantılarda görünmeyen Karamanoğlu; “İstanbul’un keşmekeşinden sıkıldım ve doğaya açıldım. Köyleri dolaştım. Buralarda erkeklerin kahve köşelerinde oturduğunu, kadınların ise tarlalar dahil her türlü zor şartlar altında çalıştıklarını gördüm. Bazı dostlarımla birlikte bereketin yine kadınlardan geleceğini, bunun da hareketle olabileceğini düşünerek, bu kadınların hareketlenmesine öncülük ettim. Sonunda ‘Bereket Kadınları’ adını verdiğimiz bir platform oluşturduk.  Yaklaşık 30 bin öğrencisi olan büyük bir eğitim kurumu da bu oluşama destek verdi. Kadınların sesi olacaklar ve onlara eğitim verecekler. Bu güzel haberi sizlerle paylaşmak istedim” mesajı verdi.

DEDEMAN BOSTANCI MUTFAĞI’NA TEŞEKKÜR…

Gecenin sonunda Dedeman Bostancı Hotel Mutfak ve yönetimine SKAL Marmara Kulübü üyeleri adına teşekkürlerini ileten Başkan Mert Okan; “Bize bu akşam çok güzel bir ev sahipliği örneği sergilediler. Lezzetlere ve sunuma hayran kaldık. Başta Genel Müdürümüz Sayın Nadir Kadakal olmak üzere değerli şeflerimiz Metin Karaca, Serdar Hamarat, Hasan Ezer, Tuğçe Erçin ve tüm servis personeline teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

Dedeman Bostancı Hotel

“BU TOPLANTIDAN ÇOK ETKİLENDİK”

Buluşmaya katılanlar arasında Young SKAL adayları da vardı. Özyeğin Üniversitesi’nde Tekin Ertan hocanın öğrencileri olan Dilara Büyükkürkçü ve Bertuğ Sevinç; “Bu toplantıdan çok etkilendik. Sektör için ne kadar yerinde bir kuruluş olduğunu yaşayarak görmüş olduk. Ayrıca masamızda bizimle olmayı tercih eden ve Sayın Tekin hocamızla birlikte bize eşlik eden Sheraton Ataşehir Hotel Genel Müdürü Soner Metin’den de çok şey öğrendik” şeklinde görüşlerini aktardılar.

Bunu paylaş:
  • 94
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir