Haber Merkezi

Sokaklara saat, vatandaşa huzur lazım!

Sokaklara saat, vatandaşa huzur lazım!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’ün sokakları “saatini” istiyor, acil planlamayı bekliyor. Gelişigüzel düzene terk edilen merkezi cadde ve sokaklarda toptancılar tarafından esnaflara yapılan ürün sevkiyatı nedeniyle trafik akışı defalarca kilitleniyor, plansızlığın faturasını tüm Kadıköy çekiyor. Peki, medeni şehirlerde olduğu gibi ürün sevkiyatı sadece belirli saatlerde gerçekleştirilebilse, güzel olmaz mı?

Yeldeğirmeni’nde özellikle Karakolhane Caddesi ve ara sokakları, Halitağa Caddesi, Misak-ı Milli Caddesi ve çevresi, Moda’nın önemli bir kısmı, Osmanağa Mahallesi’nde Karadut ve Çilek Sokak çevreleri, toptancılar ile esnaflar arasındaki ticari sevkiyattan en fazla olumsuz etkilenen noktalar arasında…

İSTEDİKLERİ AN YOLU KAPATIP, DAKİKALARCA MAĞDUR EDİYORLAR…

Kola, cips, tekel ürünleri, gıda çeşitleri, halı ve mobilya gibi ürünlerin yanı sıra esnaflarda satışa sunulan tüm ihtiyaçlar için günün herhangi bir saatinde yol ortasında dakikalarca süren sevkiyat uzun araç kuyruklarını, bazen de ciddi tartışmaları ve kavgaları beraberinde getiriyor. Onlarca, bazen yüzlerce araç sokaklarda mağdur kalırken, insan hayatı için her saniyesi büyük önem taşıyan acil müdahale araçları da işlevini yitiriyor. Trafiğin açılması için dakikalarca klaksona basan sürücülerin oluşturduğu gürültü kirliliği ise, hane sakinlerinin huzurunu bozan en önemli etkenlerden…

KADIKÖY BELEDİYESİ’NİN SAAT DÜZENLEMESİ GETİRMESİ GEREKİYOR…

Ticarethane ve esnafların yoğun bulunduğu sokaklara ürün sevkiyatının günün belirli saatlerinde yapılabilmesine yönelik düzenleme, Kadıköy Belediye Meclisi’nin gündemine taşınarak onaylanması halinde hayata geçirilebilir. Son olarak Moda’da gerçekleşen bir toplantıda semt sakinleri, ilgili taleplerini Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na yüz yüze aktarmışlardı. Yine sosyal medya ve internet üzerinden de Kadıköy Belediyesi’nin acilen bu yönde çağdaş bir düzenleme yapması gerektiği çağrıları, vatandaşlar tarafından iletiliyor.

PRESTİJ SOKAKLAR…

Kadıköy’de ticari ve sosyal yoğunluğun bir hayli fazla olduğu noktalar, prestij sokaklara dönüşme potansiyelini çoktan aştı ancak; “otomobil-motosiklet” trafiğinin bile yasaklanmaması ve kontrol altında tutulmaması nedeniyle özellikle yayaların yaşadığı sıkıntılar artıyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir