Türkiye’nin ilk “CarrefourSA Gurme”si Bağdat Caddesi’nde!
 Kadir Toprakkaya

Türkiye’nin ilk “CarrefourSA Gurme”si Bağdat Caddesi’nde!

Türkiye’nin ilk “CarrefourSA Gurme”si Bağdat Caddesi’nde!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

“CarrefourSA Mini” ve “CarrefourSA Süper” konseptlerinin ardından Türkiye’de ilk kez “CarrefourSA Gurme”, Bağdat Caddesi’nde Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı’nın da katılımı ile hizmete girdi.

Türkiye’nin en büyük alışveriş zincirleri arasında yer alan CarrefourSA’nın “Gurme” konsepti, ilk gününde beğeni ve ilgiyle karşılandı. Perakende devi, 2014 yılı içinde 7 Gurme marketi daha açmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki süreçte Ataşehir, Esenyurt, Dumankaya İkon, Batı Ataşehir, Anadolu Hisarı ve Florya’da yeni Gurme marketleri hayata geçecek.

CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer…

GÜLER SABANCI: “BİLGİ VE TECRÜBEYİ DAHA ÇOK HİSSEDECEĞİZ…”

Başarılı işkadını Güler Sabancı, açılış töreni ile birlikte gerçekleştirdiği açıklamasında şunları ifade etti: “Sabancı Topluluğu olarak, uzun yıllardır Türkiye’nin en itibarlı ve Türk ekonomisinin en önemli temel taşlarından biriyiz. Geride bıraktığımız 2013 senesi, içinde bulunduğumuz tüm sektörlerde planladıklarımızı gerçekleştirdiğimiz ve kârlılığımızı artırarak büyüdüğümüz bir yıl oldu.  Sizlerin de bildiği gibi 18 yıldır devam eden CarrefourSA ortalıklığımızı, geçtiğimiz yıl yeniden yapılandırdık. CarrefourSA’da çoğunluk hisseye ve yönetim kontrolüne sahip olduk. 2014 yılı CarrefourSA’da Sabancı Holding’in bilgisini ve tecrübesini daha çok hissedeceğimiz bir yıl olacak.”

HALUK DİNÇER: “CİDDİ ATILIMLAR YAPACAĞIZ…”

2014 yılı içinde 100 yeni market açacaklarını belirten Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, CarrefourSA’nın yeni stratejisi ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “2014, CarrefourSA için sıçrama yılı olacak. Ülkemizin şartlarını ve tüketiciyi iyi anlayan ekibimiz ile müşterilerimize, tedarikçilerimize, yatırımcımıza ve çalışanlarımıza değer yaratacak ve CarrefourSA’ya uzun dönemde kalıcı üstünlükler sağlayacak şekilde geleceği tasarlıyoruz. Hedefimiz, Sabancı Holding’in gücü ve Carrefour Grup’un perakendedeki deneyimi ile pazarda liderlik pozisyonuna ulaşmak. 2014′te de bunun ilk işaretlerini göreceğiz. Hem net satışlarda, hem de market açılışlarında ciddi atılımlar yapacağız. 110 milyon TL yatırımla 100 market açacağız.”

MEHMET NANE: “YENİLİKÇİ, KEYFE VE KEŞFE DAYALI BİR ALIŞVERİŞ İÇİN…”

2014 yılı içinde 6 “CarrefourSA Gurme” daha açacaklarını belirten CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, yeni market konseptlerini tüketicilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre belirlediklerini ifade etti. Yatırımları ve hedefleri ile CarrefourSA efsanesinin geri döndüğünü belirten Nane, sözlerine şu şekilde devam etti: “Kişiye özel alışveriş deneyimini vurgulayacağımız Gurme marketlerimizde dünya mutfağının en özel lezzetlerini, ülkemizin yerel tatları ile birlikte raflarımıza taşıyoruz. Organik ürünlerden diyabet ve glutensiz ürünler gibi sağlık grubu ürünlerine, Uzakdoğu ürünlerinden elektronik ve züccaciye ürün çeşitlerine; ücretsiz vale hizmeti ve ücretsiz ev servis hizmetine kadar düşündüğümüz tüm detaylar ile müşterilerimize yenilikçi, keyfe ve keşfe dayalı bir alışveriş deneyimi sunmayı vaat ediyoruz. Yeni hayata geçirdiğimiz CarrefourSA Gurme, Mini ve Süper marketlerimizle müşterilerimizin farklı beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamaya çalışıyoruz.”

CarrefourSA Gurme Mağaza Müdürü Gökmen Baş…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir