3. Dünya Savaşı'nı durduracak kitap: Nefret Psikolojisi
 Haber Merkezi

3. Dünya Savaşı’nı durduracak kitap: Nefret Psikolojisi

3. Dünya Savaşı’nı durduracak kitap: Nefret Psikolojisi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

54 eşsiz eserin ünlü yazarı Akif Manaf’tan 3. Dünya Savaşı’nı durduracak nitelikte büyük idrak yaratacak önemli bir eser geldi. “Nefret Psikolojisi“, başlı başına nefreti konu alan dünyadaki tek kitap olma özelliğini taşıyor. Yazar, eserinde nefretin kaynağının sevgi olduğunu algılatıyor, daha okurken içsel bir devrim yaratıyor. Hepimizde var olan nefret duygusunun ne kadar da kolay sevgiye dönüşeceğini hayretle okuyacaksınız.

Akif Manaf Nefret PsikolojisiAsırlardır yeryüzünde milyarlarca insan, “benimki en iyisi” inancı yüzünden birbirini katletti. Kavga, dövüş, savaş ve benzerleri, birer nefret patlaması olarak yaşandı. Kişi, içinde birikmiş nefreti dışa vurarak, nefret zehrinden kurtulmaya çalıştı. Çünkü kimse nefret etmeden savaş kazanamaz. Peki nedir nefreti dönüştürmenin yolu? Akif Manaf; “Nefret, sevginin ters yansımasıdır. Yıkıcı duygu olan nefret, sevgi ve bencillikten kaynaklanır. Sevgi varoluşun temeli olduğu için ortadan kaldırılamaz, fakat bencillik yok edilebilir” diyerek, nefretin tek başına var olmadığını, sevgiden kaynaklandığını, sevginin her zaman nefrete üstün geleceğini idrak ettiriyor.

ARKA KAPAKTAN:

“Aşk yağmuru yağdığında kıskançlık şimşeği de çakar ve nefret karanlığı çöker. Nefret, bir kimseye veya bir şeye karşı duyulan son derece negatif bir duygudur. Nefret son derece sinsi ve yanıltıcı bir duygudur, çünkü çoğu zaman tiksinti veya iğrenme hissi olarak ortaya çıkar. Sevgi kelebeği, nefret ateşine daldığında kanatlarını yakar ve artık uçamaz, sadece sürünebilir. Deliler gibi seven, deliler gibi nefret eder. Deliler gibi sevmek akla zarar vermediği halde, deliler gibi nefret etmek aklın kaçırılmasına neden olur. Nefret gerçek sevginin, altın sevgi sikkesinin sahte taklididir. Sevgi olmayınca nefret onun yerine geçer ve sevgiyi taklit eder. Nefret ile dolu olan her hain, içinde bir seri katil potansiyeli taşır. Hain tipolojisi sevgiyi taklit eder ve bu taklidin öteki adı nefrettir.”

“Nefret Psikolojisi” kitabından sipariş vermek için; (0532) 284 17 90 

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to 3. Dünya Savaşı’nı durduracak kitap: Nefret Psikolojisi

 1. Cemal Söylemez Haziran 13, 2018 at 3:25 pm

  Kitabın ismi çok ilgimi çekti ve okudum. Gerçekten çok etkileyici. Herkese tavsiye ederim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir