3. Empati Ödülleri sahiplerini buldu
 Kadir Toprakkaya

3. Empati Ödülleri sahiplerini buldu

3. Empati Ödülleri sahiplerini buldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Otizmli ve down sendromlu özel çocuklara farkındalık yaratmak amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenen Empati Ödülleri, önceki akşam Fuat Paşa Yalısı’nda düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu aynı zamanda projenin yaratıcısı da olan oyuncu Özge Pirçek ile Şenol İpek’in yaptığı törende iş adamı Kaan Konancı, hediye edilen Kuran-ı Kerim ile üzerinde Türk Bayrağı ve Afrin yazısı bulunan pelerini 25 bin TL’ye alarak, geceye katkıda bulundu.

Samsun’dan etkinlik için gelen Engelsiz Dans ve Engelliler Spor Kulübü Derneği üyelerinin sergilemiş oldukları müzikal, izleyenlerden büyük beğeni topladı. Ayrıca, gecenin sponsorları arasında yer alan CESA Yapı da katkılarından dolayı ödüle layık görüldü. Bugüne kadar düzenlediği konser organizasyonların yanı sıra gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiren menajer ve organizatör Engin Taşkıran da ödüle layık görülen isimler arasında yer aldı.

“EMPATİ VAKFI’NI KURACAĞIZ”

Gecenin yaratıcısı ve sunucusu Özge Pirçek, basın mensuplarına yaptığı açıklamada “Engelli kardeşlerimize destek olmak için buradayız. Sanatçı arkadaşlarımız da hiçbir çıkar gözetmeksizin buraya geldiler. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi ve bu geceden hemen sonra da Empati Vakfı’nı kuracağını açıkladı. Gecede, iş adamı Kaan Konancı ve organizatör Engin Taşkıran’ın yanı sıra ünlü isimler İvana Sert, Wilma Elles, Safiye Soyman, Aşkım Kapışmak, Ferman Toprak, Çağlayan Topaloğlu, Faruk K, Bahadır Tatlıöz, Murat Sakaoğlu, Devran İskender, Yeşim Salkım, Meriç İzgi ve Deniz Baysal’a da ödül verildi.

empati ödülleri

REKOR MİKTARDA BAĞIŞ TOPLANDI…

Organizasyonu ablası Gözde Pirçek ile birlikte düzenleyen, aynı zamanda 3. Empati Ödülleri Farkındalık Gecesi’nin sunuculuğunu da yapan Özge Pirçek, otizm ve down sendromlu çocuklara farkındalık gecesinde rekor miktarda bağış topladı. Etkinlikte Empati Vakfı’nın da yakın zamanda açılacağının müjdesini veren Özge Pirçek, katkılarından dolayı Ferman Toprak’a teşekkürlerini iletirken, yapılan açık arttırmada Kadıköylü iş adamı Furkan Albayrak’ın yüksek miktarda fiyat vererek bir tablo satın almış olmasını son derece anlamlı bulduğunu açıkladı.

Empati Ödülleri

“OĞLUMUN BANA BİR GÜN ANNE DİYE SESLENMESİNİ ÇOK İSTERDİM”

Ödülünü almak için sahneye gelen Safiye Soyman, MS hastası oğlundan bahsederken gözyaşlarını tutamadı. Konuşmakta güçlük çeken Soyman, “Oğlumun bana bir gün ‘Anne’ diye seslenmesini çok isterdim” ifadelerini kullandı. Safiye Soyman ve Derya Tunalı’nın yanı sıra iş, spor ve sanat dünyasından pek çok ünlünün katıldığı gecede, sanatçılar ödüllerini aldıktan sonra şarkılar söyleyip, engelli çocuklar ve aileleriyle birlikte dans etti.

Özel geceyle ilgili ayrıntılar, Kadıköy Gazetesi’nin yeni sayısı sayfalarında yayınlanacak…

CESA Yapı için verilen ödülü, şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısı ve aynı zamanda Kadıköy Gazetesi köşe yazarı da olan Celil Özdemir aldı…

3. Empati Ödülleri gecesinde ödül alanlar arasında, Kadıköy Life Ailesi’nden ünlü organizatör Engin Taşkıran da vardı…

Engin Taşkıran, ödülünü oğlu Eralp Taşkıran ile birlikte aldı. Taşkıran ayrıca, birçok ünlü ismin ödüllendirildiği gecede İvana Sert’in ödülünü de oğluyla birlikte takdim etti…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir