Uyuşturucu batağındaki Fikirtepe'ye yıkım operasyonu
 Haber Merkezi

Uyuşturucu batağındaki Fikirtepe’ye “yıkım” operasyonu

Uyuşturucu batağındaki Fikirtepe’ye “yıkım” operasyonu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Para hırsına gençleri hayatlarının baharında ölüme götürmeyi göze alan canilerin üs olarak seçtiği Fikirtepe’de emniyet güçleri, “Yıkım” adlı dev operasyon gerçekleştirdi. Helikopter eşliğinde 470 polis, asayiş ve narkotik uygulamasında İstanbulluların canını yakmaya hazırlanan şüphelileri yakaladı. Rahatlıkla içlerine sızabilmeleri nedeniyle Fikirtepe ve Kadıköylülerin komşu olmak zorunda kaldıkları suçlular ile şüphelilere yapılan operasyon, fiziki değişimin yaşandığı bölgede manevi güvenliğin sağlanması adına önemli bir adımdı.

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü koordinesinde özel harekat ve çevik kuvvet polislerinin de aralarında bulunduğu 470 polisin katıldığı uygulama kapsamında, mahalle aralarında uyuşturucu satıcılarının yakalanması için 97 metruk bina ve ev arandı.

Fikirtepe

FİLM SAHNELERİNİ ARATMADI…

Zırhlı araçlarla kesilen sokak aralarına giriş ve çıkışlarda şüpheli görülen kişilerin üstü aranarak, Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri yapıldı. Ekipler, özellikle uyuşturucu madde saklanabilecek yerler ile önceden belirlenen bazı metruk binaları ise detaylı şekilde kontrol etti. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin de denetim yaptığı uygulamaya, özel eğitimli köpekler de dahil edildi.

YAKALANDILAR…

Uygulamada 21’i yabancı 26 kişinin yakalandığı bildirildi. Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, akşam saatlerinde “Yıkım” adı verilen uygulama kapsamında 528 şahıs, 25 oto ve 22 motosikletin kontrol edildiği kaydedildi. Kontrollerde evrak eksikliğinden 21 yabancı uyruklu şahıs, 1 aranması olan şahıs, 4 narkotik şüpheli şahıs yakalandı.

Fikirtepe’de emniyet güçleri tarafından gerçekleştirilen “yıkım” adlı dev operasyona, helikopter eşliğinde 470 polis katıldı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir