Vatan Partisi'nin Kadıköy adayı Tuğrul Kihtir oldu
 Kadir Toprakkaya

Vatan Partisi’nin Kadıköy adayı Tuğrul Kihtir oldu

Vatan Partisi’nin Kadıköy adayı Tuğrul Kihtir oldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yerel seçimlerin giderek yakınlaştığı bugünlerde, siyasi partiler adaylarını birer birer açıklıyor. Merakla beklenen Kadıköy ilçesi için adayını belirleyen ilk parti olarak dikkat çeken Vatan Partisi, düzenlediği basın toplantısıyla belediye başkan adayını açıkladı. Vatan Partisi’nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı; Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında uzman Op. Dr. Tuğrul Kihtir oldu.

“KADIKÖY’Ü GÜZELLEŞTİRECEĞİZ”

Vatan Partisi’nin İstiklal Caddesi’ndeki genel merkez binasında 23 Kasım Cuma günü gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek; “Vatanı kucaklayacak, şucu bucu ayrımı yapmayacak, modern, dünya çapında çalışmalara imza atmış bir ismi Kadıköy’ümüze aday olarak belirledik. Op. Dr. Tuğrul Kihtir, ABD’de 16 yıl cerrahlık yaptı. Kendisi ülke ve dünya ölçeğinde başarıları olan bir isim. Sayın Kihtir, aynı zamanda Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanlarında çok önemli bir uzman. Operatör Doktor Tuğrul Kihtir ile kazanan Kadıköy olacaktır” dedi.

HEM CERRAH HEM TARİHÇİ…

Son olarak Perinçek, Kihtir’in estetik cerrahı olmasının yanında tarih araştırmacısı ve yazar da olduğunu vurgulayarak, tıp ve tarih alanında kitapları olduğunu ifade etti. Genel Başkan Doğu Perinçek’in ardından  söz alan Tuğrul Kihtir ise kendisini tanıtarak, Kadıköylülük bilincinin altını özenle çizdi. Kadıköy’den hiç kopmadığını belirten Kihtir, şu açıklamalarda bulundu:

Vatan Partisi Tuğrul Kihtir

DAHA YAŞANABİLİR, DAHA KÜLTÜRLÜ BİR KADIKÖY İÇİN…

“Güzel Kadıköy’ü daha yaşanabilir, kültür seviyesi daha yüksek ve altyapı sorunları çözülmüş bir bölge olarak Kadıköylülerin hizmetine sunacağız. Kadıköy’ü doğu dünyasının feneri yapacağız. Yeniden doğuşu, Rönesans’ı tamamlayan bir Kadıköy yaratacağız. İnsan odaklı olacağız, insanı öne çıkaracağız. Kadıköylü seçmenlerimizden canlarını emanet ettikleri cerrahlarına çöplerini de emanet etmelerini rica ediyorum.

HEKİMLİK BİR İNSAN SANATI…

Hekimlik bir insan sanatı. Siyaset, hümanizma gerektiren bir uğraş. Siyaset bir iş haline gelmesi gerekirken, maalesef bir meslek haline geldi. Dünyanın çok uzak bölgelerine de gitsem, ikematgâhımı Feneryolu’ndan hiç taşımadım. Kadıköy’ün insanları güzel, insanları hürmetli. Kadıköy’ün tekrar güzellikler diyarı olmasını arzuluyoruz ve bu yolda da çalışacağız. Kadıköy halkının beklenti ve istekleri biliyoruz. Kadıköy halkının artık aydınlık, güzellik istediğini, inandığı partiler tarafından ortada bırakılmak istemediğini biliyoruz.”

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU…

Konuşmasında sık sık birlik ve beraberlik vurgusu yapan Kihtir, İBB ile ortak çalışma yapacaklarını, kimseyle zıtlaşmadan, ötekileştirmeden çalışacaklarını vurguladı. Üretimin tüm ülke için şart olduğunu ifade eden Op. Dr. Tuğrul Kihtir, Kadıköy ile ilgili çok önemli projeleri olduğunu belirtti. Kihtir’in Kadıköy ile ilgili bazı projeleri şöyle:

Vatan Partisi Kadıköy adayı Tuğrul Kihtir

TUĞRUL KİHTİR’İN KADIKÖY PROJELERİ…

■ Kadıköy’ü, Türkiye’nin sanat merkezi yapacağız. Bu kapsamda insanların gideceği atölyeler açacağız. Özgün Kadıköy halı markasını yaratacağız. Bu sayede Kadıköy, yaptığı üretimle isterse maddi gelir de elde edecek.

■ İnsan içindeki sanat dünyasını harekete geçireceğiz. Aydın Kadıköyümüze semt kütüphaneleri ve konferans salonları kuracağız.

■ Her okula bir kreş kuracağız.

■ Trafik sorununa çözüm bulacağız. Üretmeye gidip gelirken, yolda üretmeden geçiriyoruz. Bunu engellemek için İstanbul’un Avrupa yakasına da ulaşacak şekilde Bostancı-Kadıköy metro hattını İBB’yle ortak çalışarak açacağız.

■ Otopark sorununa çözüm üreteceğiz. Bu amaçla Kadıköy İskelesi’ne ikisi yer altında toplam dört katlı özgün mimari tarzda bir otopark yapacağız.

■ Kadıköy’ün ve çocuklarımızın güvenliği en önemli ilkemiz. Oyun parklarına bekçi ve güvenlik kamerası uygulaması başlatacağız.

ÜRETEN, ÇAĞDAŞ, SANATLA İÇ İÇE BİR KADIKÖY…

Üreten, çağdaş, sanatla iç içe bir Kadıköy oluşturma hedefinde olduklarının altını çizen Kihtir, seçimi kazanacağına inancının tam olduğunu kaydederek, “Kazanacağıma inanmasam bu seçime girmem” dedi. Tuğrul Kihtir, son olarak çok önemli bir seçim boşluğu olduğunu ve bu boşluğu kendisinin dolduracağını, bir zaruriyetten dolayı seçime girdiğini söyledi.

TUĞRUL KİHTİR HAKKINDA…

1961’de Ankara’da doğan Tuğrul Kihtir, 1979’da Robert Koleji’ni, 1985’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. ABD’de New York Medical College’de cerrahi eğitimini, 1996’da Cleveland Case Western Reserve University’de plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahi eğitimini tamamladı. New York Medical College’da yardımcı doçent ve University of North Dakota School of Medicine’de doçent oldu. Tıp alanında 20’nin üstünde yayın ve sunumu, tarih alanında 40’ın üstünde yayın ve sunumu mevcut olup, tıp alanında iki kitabı, tarih alanında dört kitabı bulunmakta. İki çocuk babası Kihtir, İngilizce ve İtalyanca bilmekte.

Bunu paylaş:
  • 134
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir