Yeldeğirmeni kitabını imzalıyor
 Kadir Toprakkaya

Yeldeğirmeni kitabını imzalıyor

Yeldeğirmeni kitabını imzalıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Mimar Arif Atılgan’ın yazdığı ve geçtiğimiz ay K-İletişim Yayınları tarafından yayımlanan “Evvel Zaman İçinden YELDEĞİRMENİ” kitabı büyük ilgi görüyor. İkinci baskıya hazırlanan kitap için ilk imza günü, 19 Mart Pazar günü Kadıköy Deniz Otel’de düzenleniyor. Saat 14:00’de “Yeldeğirmeni Sohbeti” ile başlayacak olan buluşma sırasında Arif Atılgan, kitabı hakkında bilgi verecek ve isteyen dostlarına kitabını imzalayacak.

İLK KEZ BİR KİTAP OLARAK YAYIMLANDI…

Haydarpaşa Çayırı’nın içinde yer alan ve tarihi Khalkedon’a kadar giden Yeldeğirmeni semti, ilk kez bir kitap olarak Arif Atılgan imzasıyla yayımlandı. K-İletişim Yayınları tarafından hazırlanıp piyasaya çıkan kitapta, Kadıköy-Üsküdar tramvay yolunun ilk önce Yeldeğirmeni’nden geçtiği, o yıllarda Haydarpaşa tren köprüsünün olmayıp, Yeldeğirmeni sahilinin tamamen bir kumsal olduğu bilgisi de yer alıyor.

SEMTİMİN GEÇMİŞİNİ ORTAYA ÇIKARMAK İSTEDİM…

Kitabın yazarı Arif Atılgan, bölgede doğup büyüyen bir isim. Aynı zamanda mimar da olan Atılgan, uzun yıllar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Kadıköy Temsilcisi olarak hizmet verdi. İşte yazarın kitap hakkında yazdığı önsöz:

“Kadıköy, İstanbul’dan daha eski bir yerleşim yeri olmasına rağmen yeteri kadar geçmişi araştırılmamış bir bölgemizdir. Yeldeğirmeni de Kadıköy’ün bir semti olarak bu talihsizlikten nasibini almıştır. Yeldeğirmeni’nde yaşamış bir insan olarak semtimin geçmişini ortaya çıkarmak istedim. Yazdıklarım, toplayabildiğim belgelere ve yaşayarak edindiğim bilgilere dayanmaktadır. İstanbul’un tüm semtlerinin tarihinin araştırılması gerektiğini düşünüyorum. Yeldeğirmeni de çok önemli bir semttir. Sanırım bu semtin geçmişini ilk yazan da ben oluyorum. Ancak benim burada yazdıklarımın yeterli olmadığını, sadece benden sonra Yeldeğirmeni’ni daha detaylı araştıracak olanlara bir altlık yaratabilmeye çalıştığımı ifade etmek isterim.”

Yeldeğirmeni

K-İletişim Yayınları tarafından hazırlanıp Arif Atılgan imzasıyla yayımlanan ve ikinci baskıya hazırlanan “Evvel Zaman İçinden Yeldeğirmeni” kitabının ilk imza günü, 19 Mart Pazar günü Kadıköy Deniz Otel’de düzenleniyor…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir