Yılmaz Gruda, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde!
 Reha Kadak

Yılmaz Gruda, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde!

Yılmaz Gruda, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yılmaz Gruda, 70. sanat yılını “Atan Atana” adlı tiyatro oyunu ile Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde kutluyor. Tiyatro tarihimizin eğlenceli ve mizahi bir üslup ile anlatıldığı oyunda, Yılmaz Gruda’ya Barbaros Uzunöner eşlik ediyor.

Herkesin “stand up” yaparak ayakta anlattığı bu dönemde onlar “sit down” yapıyor. Oturarak güldüren ikili, yeni oyunlarıyla 29 Eylül’de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi‘nde olacak. Yaklaşık yetmiş yıldır sahnede olduğunu ifade eden Yılmaz Gruda, oyun ile ilgili şunları söyledi:

Yılmaz Gruda Kadıköy Halk Eğitim Merkezi

BU OYUNDA YOK YOK!

“Yetmiş yıldır sahnelerdeyim ve bu ülkede ilk stand up yapan kişi benim. Türkiye’de zirveye çıkmış birçok ünlü ismi sanata ben kazandırdım. Tüm yaşadıklarımı ve tecrübemi bu oyun için bir araya getirdim. Barbaros ile beraber iyi çalıştık ve neticesinde kaliteli bir oyun çıktı ortaya. Oyunumuz, tiyatromuzun bugünlere nasıl geldiğini bilgi ve mizahın yardımıyla sahneye taşıyor. Yasaklamalar, meddahlık geleneği, Karagöz Hacivat, ortaoyunu, Ermeni asıllı vatandaşlarımızın tiyatromuza katkısı, turnelerde yaşanan komiklikler, sit down komedi hepsi bu oyunda…”

FATİH SULTAN MEHMET, YILLAR SONRA İSTANBUL’DA!

Yetmişinci sanat yılında yine en iyi bildiği iş olan oyunculukla sahnede olacak olan usta oyuncu; “Oyunumuzda zaman içerisinde yaşadığımız değişimi de anlatıyoruz ve soruyoruz, Fatih Sultan Mehmet yıllar öncesinden gelse neler görür ve neler söylerdi? Ardından, Cihan Padişahı ile bir eğlence yerinin önünde dans eden zamane genç arasındaki sohbeti sahneliyoruz. Bu oyunda komedi dozu yüksek bir yolculuğa çıkıyoruz. Geçmişten günümüze yapılan eğlenceli bir yolculuk… Bu yolculuğa herkesi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir