Bakan Bağış, Kadıköylü Ak Partililerle iftarda buluştu...
 Kadir Toprakkaya

Bakan Bağış, Kadıköylü Ak Partililerle iftarda buluştu…

Bakan Bağış, Kadıköylü Ak Partililerle iftarda buluştu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Ak Parti Kadıköy İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Bağış; “Kadıköy çok önemli… Maalesef son zamanlarda ‘köy’ kısmı, ‘kadı’nın önüne geçti. İnşallah kısa bir süre içerisinde düzelecek” diyerek, ilçenin “Ak Belediyecilik” ile buluşmasının zamanının geldiğini ifade etti.

DoubleTree by Hilton Moda’da gerçekleşen iftar programına; Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Hurşit Yıldırım ve Bakan Bağış ile birlikte Avrupa Birliği Bakan Yardımcısı Dr. Alaattin Büyükkaya, Ak Parti İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kadıköy Emniyet Müdürü Nurettin Demir, Kadıköy İlçe Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nuri Baş, AK Parti İstanbul Demokrasi ve Hakem Heyeti Başkanı ve İMES Sanayi Sitesi Başkanı Kemal Akar, partinin birçok il ve ilçe yönetim kurulu üyesi katılım gösterdi.

“MODERN BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI KADIKÖY’DE DE OLSUN”…

Ataşehir’de hal esnafı ile oruç açan Egemen Bağış’ın, iftar saatinde ikinci durağı Kadıköy oldu. Bir iftar akşamını yoğun tempo ile iki ayrı ilçe sofrasında geçiren Bakan Bağış, Kadıköylü Ak Partililere gerçekleştirdiği konuşmasında şunları dile getirdi:

“Kadıköy’de dost sofrasında birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Kadıköy çok önemli, ancak malesef son zamanlarda ‘köy’ kısmı ‘kadı’nın önüne geçti. İnşallah kısa bir süre içerisinde düzelecek. Kadıköy, ‘Ak Belediyecilik’ten nasibini almaya başlayacak. Ramazan, farklı bir dönemdir. Aç kalmak, susuz kalmak değil; başkasının sorunu ile de ilgilenmek, bir olmak ve empati kurabilmektir.

KADIKÖY’ÜN ATEŞİNİ DİNDİRMEMİZ LAZIM…

Biraz kendimizi Kadıköylülerin yerine koyuyoruz, bu Kadıköy’ün ateşini dindirmemiz lazım… Ak Belediyeciliğin gelmesi vakti gelmiştir. Modern belediyecilik anlayışının burada da geçerli olmasını ümit ediyoruz. İstanbul, iki kıta üzerine kurulu tek şehir… İçinden deniz geçen tek dünya şehridir.

FARKLI İNANÇLARIN BİR ARADA YAŞAMASI ÇOK ÖNEMLİ…

İstanbul’da 700 yıllık camiler, kliseler, havralar bir aradadır. Dünyada bu şekilde çok fazla şehir yoktur.

AB, BERLİN DUVARI ÖRÜYOR…

Üyesi olmaya çalıştığımız Avrupa Birliği’nde çok önemli teknik kazanımlarımız olabilir, ama onlara da çok önemli kazanımlar sunuyoruz. Bugün AB’de ayrımcılık ve ötekileştirme sorunu vardır. Barış projesi olan AB, maalesef kendi içinde Berlin Duvarı örüyor. Türkiye, bu en önemli sorunun panzehiridir.”

GÜRSOY EROL: “ORTAK PAYDADA BULUŞUYORUZ”…

Ak Parti İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol ise, konuşmasında şunları ifade etti:

“Hep birlikte aynı gaye ve hedef etrafında Kadıköy’ümüzü, Türkiye’yi nasıl daha fazla güzelleştirebiliriz, ileriye götürebiliriz ortak paydası ile bir araya geldik. Önümüzde çok daha güzel günler var. 2023 hedefi, birbirimize daha çok kenetlenme ile hep birlikte tamamlayacağımız bir süreçtir.”

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, iftar sonrasında Kadıköy Life Dergisi’nin son sayısını dikkatlice inceledi…

Ramazan ayının birlik ve beraberliğine dikkat çeken Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Av. Hurşit Yıldırım, tüm davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, hayırlı Ramazanlar diledi… 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir