Kadıköy'de yaşamanın ayrıcalık olduğunu hissedenlerin buluşma noktası...

Diş Hekimi Fulya Üçem: Diş taşı temizliğini ihmal etmeyin

Yazar: Kadir Toprakkaya

Geçtiğimiz aylarda Bağdat Caddesi Feneryolu’nda yeni kliniğini açan Diş Hekimi Fulya Üçem, temizlenmediği takdirde diş kaybına kadar sorunlara yol açabilen diş taşına ilişkin açıklamalarda bulundu. “Diş taşı uzaklaştırılmadığında, daha fazla plağın birikmesine ve en sonunda diş eti sorunlarına sebep olabilir” diyen Üçem, diş eti sorunlarının ilerlemesini önlemek için belirli aralıklarla profesyonel diş taşı temizliği yaptırılması gerektiğini vurgulayarak, şunları ifade etti:

diş taşı temizliği
BELİRLİ ARALIKLARLA PROFESYONEL DİŞ TAŞI TEMİZLİĞİ YAPTIRILMALI…

“Diş eti sorunları, çoğunlukla diş üzeri ve etrafında biriken plaklardan kaynaklanır. Bu plakları uzaklaştırmanın en iyi yolu, günde en az iki kez dişleri fırçalamaktır. Ancak dişlerinizi ne kadar iyi fırçalarsanız fırçalayın, dişlerinizin arasında kolaylıkla ulaşamayacağınız yerler olabilir. Bu alanlarda plaklar birikerek, sadece fırçalama ile temizlenmesi çok zor olan ve diş taşı adı verilen yapılar oluşturur. Diş taşı uzaklaştırılmadığında, daha fazla plağın birikmesine ve en sonunda diş eti sorunlarına sebep olabilir. Diş eti sorunlarının ilerlemesini önlemek ve bu sorunlara engel olmaya yardımcı olmak için, size belirli aralıklarla profesyonel diş taşı temizliği yaptırmanızı öneriyorum.”

FULYA ÜÇEM HAKKINDA…

1978 yılında İstanbul’da doğdu. 1989-1992 yıllarında DenHaag International School’da eğitimine devam etti. 1995 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 2002 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. 2003 yılında Fuldent Diş Kliniklerini Üsküdar ve Mecidiyeköy’de kurdu ve işletti. 2011 yılında Çapa Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başladı. Bu süre zarfında birçok yerel ve uluslararası kongrelerde posterleriyle katılımcı olarak yer almış olup, yerel ve yabancı dergilerde yayınları bulunmakta.

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et