Ekrem İmamoğlu, Kadıköy için umut verdi!
 Kadir Toprakkaya

Ekrem İmamoğlu, Kadıköy için umut verdi

Ekrem İmamoğlu, Kadıköy için umut verdi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Halk TV’ye konuk olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy için umut verici açıklamalarda bulundu. Kadıköy’e bugüne kadar çivi çakılmamış olduğunu öğrendiğini dile getiren İmamoğlu; “Kadıköy dokunulması gereken alanlardan. İlçe belediyesinin yapmak istediği bazı şeyleri İBB engellemiş. Yaya öncelikli düzenlemeler yapacağız” mesajı verdi.

Ekrem imamoğlu

Geçtiğimiz günlerde Serhan Asker’in Halk TV ekranlarında sunduğu “Siyaset Kültürü” isimli programa konuk olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’a dair gelecek dönem planlarını anlattı. Öncelikle Taksim Meydanı’nın her geçen gün betonlaşmasını eleştiren İmamoğlu; “En çok dinlediğim sorunlar Taksim Meydanı’na dair. İstanbulluların Taksim’le ilgili çok fazla anısı var, bu sebeple herkes çok hassas. Taksim’i herkesin zevk alacağı bir alana dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu. Ardından Kadıköy Meydan Düzenlemesi Projesi’ne dair görüşlerini aktaran Ekrem İmamoğlu; “Keyifli bir meydan tasarımıyla şehre bambaşka buluşma noktaları katacağız” diyerek, Kadıköy ve çevresinde izlenecek stratejiler hakkında önemli açıklamalarda bulundu:

Ekrem İmamoğlu
ŞEHRE YENİ BULUŞMA NOKTALARI KATILACAK…

“Daha önce Kadıköy’de yaşayan biri olarak çok net söyleyebilirim ki, Kadıköy’e yıllar içerisinde bir çivi bile çakılmamış. İlçe belediyesi bir şeyler yapmak istese dahi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yetkisi dahilinde talep edilen her projeye ‘dur’ demiş. Dolayısıyla bu alanları fazlasıyla önemsiyoruz. Yeni dönemde ulaşım sistemine entegre, yaya öncelikli, aynı zamanda keyifli bir meydan tasarımıyla şehre başka buluşma noktaları katacağız. Kaldı ki Kadıköy ya da Bakırköy gibi ilçeler sadece kendilerini değil, başka birçok ilçeyi de temsil ediyor. Kadıköy’ün arka planında ne kadar ilçe varsa, hepsi Kadıköy ile ilişkilidir. Ümraniye’den Üsküdar’a, hatta Sultanbeyli’ye kadar… Bu manada Üsküdar Meydanı da analiz edilmesi gereken yerlerden biri. O bölgede de şehircilik açısından yoğun eleştiriler alıyoruz.”

Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın
İBB’NİN KADIKÖY’E YATIRIMI 3,5 MİLYAR TL’NİN ÜZERİNDE!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Kadıköy’e çivi çakılmamış” açıklamasına ilk tepki, Ak Parti Kadıköy İlçe Başkanı Aydoğan Ahıakın’dan geldi. “Ak Parti döneminde İBB yatırımları olmasaydı, Kadıköy köy olarak kalırdı” diyen Ahıakın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ak Parti döneminde Kadıköy’e İBB’nin yatırım miktarı 3,5 milyar TL’nin üzerinde. Kadıköy Belediyesi’nin çalışmaması nedeniyle Kadıköy eskidi ve hak ettiği yere gelemedi.”

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Ekrem İmamoğlu, Kadıköy için umut verdi

 1. T.Özer Temmuz 8, 2019 at 7:05 pm

  Selam,
  Kadıköy’ün en önemli sorunu minübüslerin yarattığı keyfi taşımacılıktır.
  Bunların yerine tramvay tesis edilmezse sür-git sürecek bir çirkinliktir.
  Nokta

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir