Irmak Okulları'nda mezuniyet coşkusu
 Kadir Toprakkaya

Irmak Okulları’nda mezuniyet coşkusu

Irmak Okulları’nda mezuniyet coşkusu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

“Eğitimde Fark, Irmak” sloganıyla her türlü övgüyü hak eden eğitim kurumlarımızdan Irmak Okulları’nda mezuniyet coşkusu yaşandı. Okulun lise bölümü mezunları için 9 Haziran Cumartesi akşamı düzenlenen diploma töreninin ardından, 10 Haziran Pazar akşamı da ortaokul mezunları için tören gerçekleştirildi.

“SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okullar Müdürü Metin Yoleri, son derece anlamlı bir konuşma yaparak; “Eğitim hayatınızda önemli bir zaman dilimini kapsayan 16 yıllık bölümün yarısını bugün tamamlamış oluyorsunuz. Bundan böyle kimliğiniz ve kişiliğiniz daha da oturmuş bireylersiniz. Başta aileleriniz olmak üzere bizler de sizlerle gurur duyuyoruz. İlerideki başarılarınızla bunu sürdüreceğiz” dedi.

Irmak Okulları

“YETENEKLERİNİZİ ORTAYA ÇIKARMAYA ÇALIŞTIK”

Sözlerini ilk günden bu yana ve yaşam boyu, öğrenmeyi öğretmek görevini yerine getirmeye çalıştıklarını dile getirerek sürdüren Yoleri; “Yeteneklerinizi ortaya çıkarmak ve geliştirmek için çaba harcadık. Başta aileleriniz olmak üzere sizler de bu konuda fedakârlıklarda bulundunuz. Bunun sonuçlarından biri de bugün alacağınız diplomalardır” şeklinde konuştu.

“IRMAK, BİZE AİLE SICAKLIĞINI VERDİ”

Bu yıl Irmak Okulları’nın lise bölümü 14. döneminde 29, ortaokul bölümü de 18. döneminde 54 mezun verdi. Ortaokul mezunları içerisinde birincilik kürsüsüne çıkmayı başaran ise, Bilge Doğa Bacınoğlu oldu. Anı diploması ve ödülünü Irmak Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Bektaş’ın elinden alan Bacınoğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Hayatımın en güzel sekiz yılını bu çatı altında geçirdim. Irmak bize aile sıcaklığını verdi, bireyselliğimizi keşfetmemizi sağladı. Başta ailelerimiz olmak üzere öğretmenlerimizin fedakârlıklarını hep hissettim. Buradan huzurlarınızda minnet duygularımı da ifade etmek istiyorum.”

ALVİN & RANA ÖZHEKİM KARDEŞLERDEN MUHTEŞEM PERFORMANS…

Irmak Okulları’nın sekizinci sınıf bitirme törenine damgasını vuran Alvin ve Rana Özhekim kardeşlerin performansı, katılımcılardan büyük alkış aldı. Derslerinde olduğu kadar müzik alanında da hayli başarılı olan kardeşlerden Rana Özhekim piyanoda, Alvin Özhekim ise gitarda sergilediği performans ile geceye renk kattılar. Ortaokul bölümü müzik öğretmeninin bir diğer başarısı da, yine mezun olan öğrencilerden Lal Atsan’ın piyano performansı oldu.

Başar Sadıkoğlu

Irmak Okulları‘nın ortaokul bölümünden başarı ile mezun olanlar arasında, Sadıkoğlu Ailesi’nin dördüncü kuşak temsilcisi Başar Sadıkoğlu da vardı. Özellikle matematik alanında başarılarıyla dikkat çeken Sadıkoğlu’na anı diploması ve ödülünü, Matematik Öğretmeni Esra Erberk verdi.

Bunu paylaş:
  • 19
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir