Kadıköy’de “Fenerbahçe Bayramı”...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de “Fenerbahçe Bayramı”…

Kadıköy’de “Fenerbahçe Bayramı”…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçe, Süper Lig 2013-2014 sezonu şampiyonluğunu dillere destan bir şölen ile kutladı.

Bağdat Caddesi’ndeki kutlama yürüyüşünün coşkusu, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda kupanın alınmasıyla birlikte zirveye çıktı. Stadyum çevresindeki havai fişek gösterisi, tüm İstanbul’dan çıplak gözle görüldü.

Sarı-lacivertli futbolcular ve Fenerbahçe yönetimi, Bağdat Caddesi’nde taraftarlar ile buluştu. Coşku dolu kutlamalarda futbolcular, taraftarları otobüs üzerinden selamladı. Yüzbinlerce coşkulu taraftar, tek bir ağızdan Fenerbahçe Marşı ve şarkılarını seslendirdi. Türkiye’nin dört bir yanından Kadıköy’e akın eden Fenerbahçe taraftarları, renkli görüntüler oluşturdu.

AZİZ YILDIRIM: “ZAFER İNANANLARINDIR…”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, şampiyonluğa yönelik açıklamasında şunları ifade etti:

“Bu mutlu günde, tüm Fenerbahçelilerin şampiyonluğunu yürekten kutluyorum. Tüm annelerin ve kadınlarımızın da Anneler Günü’nü kutluyorum. Bu şampiyonlukta en büyük pay; siz, eşsiz ve yıkılmaz Fenerbahçe taraftarınındır. Fenerbahçe’nin bir damla alın teri için sadece tarih yazmadınız, yazılan tarihi değiştirdiniz. Birimizin hepimiz, hepimizin Fenerbahçe olduğunu ve bu büyük çınardan tek bir yaprak dahi koparılamayacağını dosta düşmana herkese gösterdiniz. Bugün sizin gününüz… Bugün, Fenerbahçeliler’in günü… Bugün, bu Büyük Aile’nin günü… Öylesine doyasıya kutlayınız ki, herkes kazanılan zaferin sadece bir şampiyonluk olmadığını bir kez daha anlasın!

Ve herkes bilsin ki bizler, bir gün Fenerbahçeli ölmek için yaşarız bu dünyada… Şampiyon olsak da olmasak da!.. Bu şampiyonluk için emek veren teknik ekibi ve tüm çalışanlarımı da ayrıca tebrik ediyorum. Fenerbahçe’nin bugünki 19., gerçekteki 28. şampiyonluğunu kutlar, Fenerbahçe’yi sizlere, sizleri de Allah’ıma emanet ederim. Bir kez daha, zafer inananlarındır.”

HAVAİ FİŞEK ŞÖLENİ…

Kutlamaların finalinde Kadıköy, tarihin en büyük havai fişek gösterilerinden birine sahne oldu. Gecenin karanlığını gündüzce çeviren havai fişekler, megakentin dört bir yanından gözlemlendi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir