Kadıköy'de Yarıyıl Şenliği
 İrem Toprakkaya

Kadıköy’de Yarıyıl Şenliği

Kadıköy’de Yarıyıl Şenliği
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylü çocuklar, yarıyıl tatilinde Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Yarıyıl Şenliği’nde birbirinden renkli etkinliklerle doyasıya eğlenecek. 19 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi, Kozyatağı Kültür Merkezi Caddebostan Kültür Merkezi ve Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenecek etkinliklere tüm çocuklar davetli.

Çocuklar, yorucu bir okul dönemini geride bıraktı. Şimdi onlar için eğlenme ve dinlenme zamanı. Kadıköy Belediyesi, çocuklar için birbirinden renkli ve her günü farklı aktivitelerle dolu bir program hazırladı. Yarıyıl Şenliği, 19 Ocak’ta Kozyatağı Kültür Merkezi’nde “Barış İçin Müzik Çocuk Orkestraları” konseriyle başlayacak. Barış İçin Müzik Vakfı’nın düzenlediği ve 125 çocuğun sahne alacağı konser, saat 19:00’da başlayacak.

Yarıyıl Şenliği
HALİS KURTÇA BİR YAŞINDA…

Bu yıl birinci yaşını kutlayacak olan Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi, Yarıyıl Şenliği’nin merkezlerinden biri olacak. Tiyatrolar, konserler, gösteriler, söyleşiler ve atölye çalışmaları ile dolu dolu geçen bir yılın sonunda HKÇKM’de Çocukça Tiyatro ve pantomim eğitimi alan öğrenciler, 20 Ocak Pazar günü saat 14:00’de gösteri yapacak.

ATÖLYELER DOLU DOLU…

19 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Yarıyıl Şenliği’nde, her yaş grubu çocuk için etkinlik bulmak mümkün. Renkli masal uyarlamalarının çocuklarla buluşacağı oyunların yanı sıra müzikaller, kukla tiyatrosu, sihirbazlık gösterisi gibi renkli etkinlikler de programda yer alacak. Çocuk tiyatrolarının yanı sıra farklı alanlarda birçok atölye de çocukları bekliyor. Stop motion atölyesi, karikatür atölyesi, origami atölyesi, film atölyesi, zumba atölyesi, akıl oyunları atölyesi, ebru atölyesi, yaratıcı yazarlık atölyesi, balon kukla atölyesi, ahşap boyama atölyesi gibi etkinlikler, çocuklara yeni bir ufuk açacak.

YETİŞKİNLER DE UNUTULMADI…

Yarıyıl Şenliği’nin odağı her ne kadar çocuklar da olsa, yetişkinler için de çeşitli etkinlikler bulmak mümkün. Okul Ruh Sağlığı Uzmanı Dr. Meltem Kora, ‘Çocuk Dünyasına Yolculuklar’ başlıklı seminer ile çocukların ruh sağlığını korumak için yapılması gerekenleri anlatacak. ‘Eyvah Çocuğum Kitap Okumuyor’ söyleşisinde Özge Doğar, çocuklara kitap sevgisi kazandırmak için anne ve babalara neler yapabilecekleri konusunda ipuçları verecek. Öte yandan çocuk kitapları yazarı Yalvaç Ural, 2 Şubat Cumartesi günü saat 14:00’te HKÇKM’de düzenlenecek imza gününde çocuklar ve yetişkinlerle birlikte olacak.

RESERVASYON YAPTIRMAYI UNUTMAYIN…

Yarıyıl Şenliği boyunca eğitimler, atölyeler ve konserler ücretsiz düzenlenirken, çocuk tiyatroları ise 25 TL olacak. Yoğun talep nedeniyle ücretsiz etkinliklere giriş davetiye ile olacak. Davetiyeler, etkinlik tarihinden bir hafta önce kültür merkezi gişelerinden temin edilebilir. Atölyeler için ise 5 gün öncesinden, HKÇKM için 0216 357 28 37, KKM için ise 0216 658 00 14 numaralı telefonlardan rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Yarıyıl Şenliği ayrıntılı programı için http://www.kadikoy.bel.tr/documents/file/dosya/YARIYILSENLIGI2019.pdf adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir