Kadıköy'e Çocuk Kültür Merkezi
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’e Çocuk Kültür Merkezi

Kadıköy’e Çocuk Kültür Merkezi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, uzun yıllar pek çok kültür-sanat etkinliği ve çalışmaya ev sahipliği yapan Halis Kurtça Kültür Merkezi’ni yeniden tasarlayarak, Çocuk Kültür Merkezi haline getirdi. Çocuk dostu bir mimari yaklaşım ve çocuk bakış açısına göre planlanmış mekân kullanımının esas alındığı Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi (HKÇKM); çocuk etkinlik, eğitim ve yaşam merkezi olarak 20 Ocak Cumartesi günü kapılarını açıyor.

Kadıköy Merdivenköy Mahallesi’nde yer alan HKÇKM, çocukların farklı etkinlerle buluşacağı, yaşıtlarıyla sosyal iletişim kuracakları, sanatsal ve kültürel alışverişlerde bulunacakları bir merkez olacak. Kültür merkezinde ortak alanlar, seyirci koltukları, kafeterya menüleri, sergileme ekipmanları ve daha birçok detay çocuklara göre düzenlendi. 155 kişilik gösteri salonu olan Çocuk Kültür Merkezi’nde, yıl boyunca çocuk tiyatroları ve sinema gösterimleri yapılacak. Merkezde ayrıca atölye programları da olacak.

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi

ÇOCUKLARIN SANATSAL GELİŞİMİNE KATKI…

Çocukların sosyal, kültürel, sanatsal ve iletişimsel ihtiyaçlarına yönelik atölye programlarında usta öğretici ve yürütücüler, ilgi çekici ve yaratıcı atölyeleri çocukların duygu ve düşünce dünyasıyla buluşturacak. Çocuklarla Arkeoloji, Çocuklarla Felsefe, Çocuk Bilim İşliği, Renklerle Yaşamak, Evrim Atölyesi, Çocuklarla Astronomi ve Uzay İşliği, Sevgili Matematik, Kendi Filmini Yap, Robotik Atölyesi, kültür merkezinde yıl boyunca yapılacak atölyelerden sadece birkaçı. Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi içerisinde yer alana sergileme alanlarında ise, çocukların sanatsal gelişimlerine katkı sağlayacak sergiler, çocuk dostu sergileme ekipmanlarıyla yapılacak.

AYDINLIK BİR GELECEK BIRAKMAK İÇİN…

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi‘nin açılışı ile ilgili şunları ifade etti: “Kadıköy Belediyesi, onlarca birim ve çalışma kapsamında binlerce çocuğumuzla buluşuyor. Yaşamın her alanında çocuklarla yan yana olan belediyemiz, çocuklarla büyüyor ve birlikte geleceğe yürüyor. Geleceğimiz olan çocuklarımıza aydınlık bir gelecek bırakmak için çalışıyor. Çocukların mutlu, özgür ve üretken olduğu bir Kadıköy hedefiyle hayata geçirdiğimiz etkinlik ve mekanlarımıza bir yenisini daha katmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. İçinden çocuk gülüşlerinin eksik olmayacağına inandığım merkezimizin arsasını bize bağışlayarak, çocuklarımızın geleceğine katkı sağlayan eğitimci Halis Kurtça’yı da saygıyla anıyorum.”

AÇILIŞ 20 OCAK’TA…

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi’nin açılışı yarıyıl tatilinde, 20 Ocak Cumartesi günü yapılacak. Saat 15.00’te Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nin vereceği konser ile yapılacak açılış sonrası çocuklar, bir hafta boyunca gerçekleşecek atölye, tiyatro gösterimi, film gösterimi gibi pek çok etkinliğe ücretsiz olarak katılabilecek.

çocuk kültür merkezi

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir