Maria'nın Bahçesi'nden kendi mekanına
 Kadir Toprakkaya

Maria’nın Bahçesi’nden kendi mekanına

Maria’nın Bahçesi’nden kendi mekanına
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sahilyolunun ünlü mekânlarından Maria’nın Bahçesi’nde 2010 yılından itibaren şef garson olarak çalışan Orhan Gül, sonunda “ÇÖMÇEM” adlı kendi mekanını açarak lezzet tutkunlarına seslendi ve “Olağanüstü lezzet yolculuğuna hazır olun. Cemil Topuzlu kavşağı, Ayanoğlu Caddesi’ndeyim” dedi.

“GAZİANTEP’TE NEYSE, BİZDE DE O”

Feneryolu Ayanoğlu Caddesi’nde, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) karşısında hizmete giren “ÇÖMÇEM” adlı mekan, Gaziantep mutfağı ağırlıklı hizmet veriyor. Farkını test ettiğinizde anlayacağınız gibi önemli bir lezzet farkı ortaya koyuyor. Gaziantep’te olduğu gibi aynı lezzeti vermek için uzun süre çalıştıklarını dile getiren Orhan Gül; “Gelen misafirlerimizden aldığımız övgü dolu sözler, doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” şeklinde konuştu.

ÇÖMÇEM Orhan Gül

BEYRAN, YUVALAMA ÇORBASI…

ÇÖMÇEM’de Gaziantep’in şöhreti ülke dışına taşmış olan iki özel çorbası da servis ediliyor. Bölgede bayramlarda verilen beyran çorbası ile birlikte yuvalama çorbasının da bulunduğu mekanda ayrıca kebap çeşitleri, köfte, tavuk pirzola da yer alıyor. Tabi Gaziantep’in diller destan lahmacununu da mutlaka test etmenizi ve ayrı bir köşede tutmanızı avsiye ediyoruz.

ÇÖMÇEM‘i incelerken mekanda bulunanların yüzlerinden okunan lezzet keyfi, doğru yerde olduğunuz izlenimi veriyor. Akbank Dalyan Şubesi çalışanlarından bir grup olduğunu öğrendiğimiz fotoğraftaki isimlerin mekan için yorumları “Harika” oldu. Musa Yücesoy, Ahmet Başlandı, Ebru Seyran, Elçin Yalçın, Burçak Külekçioğlu, Ayben Altun, Ebru Aydın ve Buket Alpdeniz…

ÇÖMÇEM

ÇÖMÇEM’in bir başka masada ise, bu defa Ziraat Bankası Kalamış Şubesi çalışanlarına rastladık. Onlardan aldığımız yorum da benzer şekilde oldu. Ezgi Erdoğan, Pelin Yeşilyurt, Sinan Sayan ve Ebru Şakar’dan oluşan grubun yorumu; “Bizler için şans telakki ediyoruz. Umarız lezzetler böyle devam eder” şeklindeydi…

Bunu paylaş:
  • 113
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir