NB Kadıköy Hastanesi muhtarlarla bir araya geldi!
 Pınar Baltacı

NB Kadıköy Hastanesi muhtarlarla bir araya geldi

NB Kadıköy Hastanesi muhtarlarla bir araya geldi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türk Diyabet Cemiyeti ile Türk Diyabet ve Obezite Vakfı’nın hastanesi olarak kâr amacı gütmeden, topluma sağlık hizmeti sunma misyonu ile kurulan NB Kadıköy Hastanesi, Kadıköylü ve Üsküdarlı muhtarlarla bir araya gelerek, diyabet konusunda mahallelerde farkındalık yarattı.

Nazif Bağrıaçık

Nazif Bağrıaçık

1955 yılından bugüne Türk Diyabet Cemiyeti ile Türk Diyabet ve Obezite Vakfı’nın hizmet bayrağını taşıyan Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık’ın ismini taşıyan hastane, 2015’ten beri Kadıköy’de hizmet veriyor. Bu yıllar içerisinde Acıbadem Mahallesi ve birçok çevre mahalledeki vatandaşların sağlık sorunlarına duyarlılık gösteren NB Kadıköy Hastanesi, bu kez muhtarlarla bir araya geldi. Diyabete karşı farkındalık yaratılmasının hedeflendiği etkinliğe, hastaneye ismini veren İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık, NB Kadıköy Hastanesi İcra Kurulu Başkanı A. Serpil Bağrıaçık, İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Danacı, Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Kihtir konuşmacı olarak katıldı.

Serpil Bağrıaçık

Serpil Bağrıaçık

DİYABETTE FARKINDALIK ÖNEMLİ…

Açılış konuşmasını yapan A. Serpil Bağrıaçık, hekim kadrosunu tanıttıktan sonra sözü Prof. Dr. Nazif Bağrıaçık’a bıraktı. Muhtarların devleti temsil ettiğini dile getiren Bağrıaçık; “Muhtarların ulaştığı insanlar, aynı zamanda devletten de yardım bekleyen insanlar. Beraber yapacağımız işbirliğiyle her insana ulaşacağımıza inanıyorum. Diyabet hastalığından muzdarip çok insan var, farkındalık yaratarak hepsine yardımcı olmamız gerekiyor. Tüm muhtarlarımızı selamlıyorum, katılımları için teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Prof. Dr. Mehmet Danacı

Mehmet Danacı

SORU-CEVAPLARLA İNTERAKTİF SÖYLEŞİ…

Prof. Dr. Mehmet Danacı ve Op. Dr. Tuğrul Kihtir ise, NB Kadıköy Hastanesi’nde hizmet veren diğer birimlere dikkat çekerek, uzmanlık alanları doğrultusunda birer sunum gerçekleştirdiler. İnteraktif bir şekilde gerçekleşen etkinlik, soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

NB Kadıköy Hastanesi Op. Dr. Tuğrul Kihtir

Tuğrul Kihtir

Bunu paylaş:
  • 35
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir