Ressam Tülin Kaynak'tan Yönelişler - Kaşifin Yolculuğu
 Kadir Toprakkaya

Ressam Tülin Kaynak’tan “Yönelişler – Kaşifin Yolculuğu”

Ressam Tülin Kaynak’tan “Yönelişler – Kaşifin Yolculuğu”
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköylü ressam Tülin Kaynak, “Yönelişler – Kaşifin Yolculuğu” adını verdiği 7. kişisel sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde 5 Eylül’de açılacak olan sergi, 14 Eylül tarihine kadar gezilebilecek.

Tülin Kaynak, sergiye 44 parçadan oluşan çalışmaları ile çıkacak. Evrenin bilinmeyenlerine renk ve fırça darbeleriyle dikkat çekmek isteyen sanatçının bir başka anlamlı davranışı ise, serginin UNICEF yararına düzenlenmiş olması.

MİNE KÜÇÜK’TEN SERGİYE DAİR…

Serginin sanat danışmanlığını üstlenen Mine Küçük, “Tülin Kaynak ile bilinmeyene yapılan bir yolculuk” başlığı altında yayınladığı mesajda şunları ifade etti: “Türk soyut resim sanatının önemli isimlerinden Tülin Kaynak’a göre evren bilinmeyenlerle dolu. Sanatçının bu düşüncesi, onun duygu ve renk dolu resimlerinde hayat buluyor. Resimleri izleyiciyi adeta hipnotize ederek içine çekiyor ve kendi hayal dünyasında derin bir yolculuğa çıkarıyor. Hayal gücü, insanlığı ileriye götüren en önemli unsurlardan biri. Çocukların hayal gücü ise, kuşkusuz onların en zengin hazinesi. Bu bağlamda izleyiciye hayal dünyasının kapılarını açan sanatçının, UNICEF yararına bu sergiyi açması oldukça anlamlı ve değerli. Hayallerimizin gerçekleşmesi dileğiyle…”

TÜLİN KAYNAK HAKKINDA…

Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Sevk ve İdare Yüksek Okulu ile İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Hastane İşletmeciliği Yüksek Lisans programını bitirdi. Sağlık kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu. Mehmet Güreli, Nilgün Sabar, Berna Kılıçoğlu, Selahattin Yıldırım atölyelerine devam etti. Mehmet Güleryüz Atölyesi’nde dört yıl sanat eğitimi aldı. Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi. Halen resim çalışmalarına İstanbul Fenerbahçe’deki ve İzmir Çeşme’deki atölyelerinde devam etmekte.

Tülin Kaynak

Kadıköylü ressam Tülin Kaynak, “Yönelişler – Kaşifin Yolculuğu” adını verdiği 7. kişisel sergisiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde 5 Eylül’de açılacak olan sergi, 14 Eylül tarihine kadar gezilebilecek…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir