Sahilyolu'na Havaray geliyor!
 Kadir Toprakkaya

Sahilyolu’na Havaray geliyor!

Sahilyolu’na Havaray geliyor!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl yatırım programlarına dâhil ettiği “Havaray” projelerinde, hem işlemler hem de değişimler hızlanıyor. Bugüne kadar birçok metro projesini hayata geçiren ve 2019 sonrasında İstanbul’daki metro uzunluğunu 1000 kilometrenin üzerine çıkarmayı hedefleyen İBB’nin, yolcu trafiğini havaya almak adına planladığı Kadıköy, Üsküdar, Ataşehir ve Maltepe Havaray projelerinin iptal edilmesinin gündemde olduğu belirtildi.

SAHİLYOLU’NDAN TUZLA’YA KADAR…

Bu hatlar yerine yeni planlamanın Bostancı’dan başlayıp, Sahilyolu’nu takip ederek Tuzla’ya kadar ulaşacağı bilgisini aktaran yetkililer, söz konusu projeyle hem yapım kolaylığı hem de maliyet yönünden çok büyük avantaj sağlanacağını dile getirdi. Planların onaylanması durumunda inşa çalışmalarına bu yılın Mart veya Nisan ayı içerisinde başlanabileceği bilgisini aktaran bir başka yetkili ise, “Anadolu Yakası için sürpriz projeler de yolda” mesajı verdi.

TUZLA BELEDİYE-SAHİLYOLU HAVARAY PROJESİ DEVAM…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılı sonrasında hizmete almayı planladığı Tuzla Belediye-Sahilyolu Havaray Projesi’nin yeni projeye entegre edileceği, Tuzla Belediyesi’nden yolculuğuna başlayacak hattın sırasıyla Evliya Çelebi, Şinasi Duralı, Dörtyol ve Vatan duraklarından geçerek, Marina durağına ulaşacağı aktarıldı. Havaray projesiyle birlikte bölge halkının marina ve içerisinde yer alan sosyal alanlara ulaşımının kolaylaşacağı ve bölgenin bir cazibe merkezi olmasına katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Havaray

Kadıköy Life Dergisi, 2013 yılının son sayısında Havaray’ı kapak konusu yapmış, “Anadolu Yakası’nda sürpriz projeler” başlığıyla büyük ilgi görmüştü…

Bunu paylaş:
  • 40
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir