Salacak Lions Kulübü'nden Türk-İspanyol Kültür Gecesi
 Ceyhun Diribaş

Salacak Lions’tan Türk-İspanyol Kültür Gecesi

Salacak Lions’tan Türk-İspanyol Kültür Gecesi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Salacak Lions Kulübü, Mart ayı etkinlikleri çerçevesinde Büyük Kulüp’te “Türk-İspanyol Kültür Gecesi” düzenledi. Geceye İspanya adına İstanbul Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarcel, Ticari Ataşe İgnacio Enriquez Amibilia ve Cervantes Enstitüsü Başkanı Pablo Martin Asuero da katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Salacak Lions Kulübü Başkanı Ümran Köksüz, geçen sene Japonya ile başladıkları dostluk geceleri serisine bu sene İspanya ile devam ettiklerini belirtti. İki ülkenin kültürel olarak birçok ortak özelliği barındırdığını belirten Köksüz, üyelere ve sponsorlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Salacak Lions Kulübü

DOSTLUK MESAJLARI VERİLDİ…

İspanya İstanbul Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarcel ise iki ülkenin Akdeniz kültürünün örneklerini taşıdığını, Türkiye ve İspanya arasında tarihte birçok dostluk anlaşması imzalandığını aktararak, İspanya’nın Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelini her zaman desteklediğini belirtti. Ticari Ateşe İgnacio Enriquez Amibilia da iki ülkenin ticaret hacminin günden güne giderek arttığını ifade etti. Cervantes Enstitüsü Başkanı Pablo Martin Asuero, Türkçe yaptığı konuşmasında enstitü olarak verdikleri hizmetleri anlattı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da Salacak Lions Kulübü’nün çalışmalarını her zaman desteklediklerini söyledi, üyelere çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

PLAKET VE HEDİYELER TAKDİM EDİLDİ…

Konuşmalardan sonra Türkiye ve İspanya tanıtım filmleri gösterildi. Salacak Lions Kulübü Başkanı Ümran Köksüz, 118-Y Genel Yönetmeni Ethem Alkan ile birlikte İspanya İstanbul  Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarcel, Ticari Ataşe İgnacio Enriquez Amibilia ve Cervantes Enstitüsü Başkanı Pablo Martin Asuero’ya plaket ve hediyelerini takdim etti.

Türk-İspanyol Kültür Gecesi

İSPANYOL DANSÇI İZLEYENLERİ ADETA BÜYÜLEDİ…

Gecenin önemli sürprizlerinden biri de, konuklara yemek olarak İspanya’nın geleneksel deniz ürünleri pilavı “paella” ve “tapas” ikram edilmesiydi. Yemekler davetlilerden tam not alırken, sahne bölümünde Murat Evgin ve Öykü Gürman birlikte düet yaptı. Öykü Gürman’ın kardeşi Berk Gürman da bir şarkı ile ile sahnede yerini aldı. Ünlü dansçı Manuel Reina, Flamenko dansı ile izleyenleri büyüledi.

TÜRK-İSPANYOL KÜLTÜRLERİNE AİT GELENEKSEL DEĞERLER SERGİLENDİ…

Türk-İspanyol Kültür Gecesi kapsamında iki kültürün geleneksel değerleri de yansıtıldı. Siyah-beyazlı yılların ünlü dansözü Nesrin Topkapı’nın dans okulu üyelerinin göbek dansından sonra, geleneksel Türk kına gecesi ritüeli canlandırıldı. Gece, Karadeniz Halk Oyunları ekibinin hareketli oyunları ile sona erdi. Etkinlik sonunda Genel Yönetmen Ethem Alkan, Başkan Ümran Köksüz ve İspanya İstanbul Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarcel, iki ülkenin bayraklarının resmedildiği dostluk pastasını kesti.

Salacak Lions Kulübü

Türk ve İspanya bayraklarının bulunduğu dostluk pastası Lions 118-Y Genel Yönetmeni Ethem Alkan, Salacak Lions Kulübü Başkanı Ümran Köksüz, İspanya İstanbul Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarcel ve çok sayıda üyeyle birlikte kesildi…

Salacak Lions Kulübü

İşadamı Kadir Kabakçı’nın da bulunduğu masa, şüphesiz gecenin en eğlenceli masasıydı. Ayhan Toraman, Kadir Kabakçı, Murat & Elif Evgin, Öykü Gürman ve Semih Şenzibe…

Salacak Lions Kulübü

Türk-İspanyol Kültür Gecesi’ne katılan İspanyol heyeti ile davetliler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Yardımcısı Murat Kırlı, Kenan Sayın, Cervantes Enstitüsü Başkanı Pablo Martin Asuer, İspanya İstanbul Başkonsolosu Carlos Diaz Valcarcel, Salacak Lions Kulübü Başkanı Ümran Köksüz, Ticari Ataşe İgnacio Enriquez Amibilia, Manuel Reina ve Oya Banu Yurdabak…

Salacak Lions Kulübü

Gecenin en hareketli masalarından biri de SKAL Marmara üyesi Merih Kırlı’nın bulunduğu masaydı. Orhan Demiralp, Maria Claude Günal, Oya Banu Yurdabak, Merih Kırlı, Emine Pişen ve Nahide Başoğul…

Salacak Lions Kulübü

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir