Selçuk Yula anısına, bir Galatasaraylıdan
 Kadir Toprakkaya

Selçuk Yula anısına, bir Galatasaraylıdan

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Birkaç yıl önceydi, Fenerbahçeli bir öğrencimle karar almıştık. Ben Galatasaray, o da Fenerbahçe formasıyla bir fotoğraf çektirecektik. Sınıftaki tahtayı fon yaptık, üzerine de "Ezeli rekabet, ebedi dostluk" yazdık. Sonra o kareyi bir yazıyla taçlandırıp, bu sayfalarda sizlerle paylaşmıştım.

Tribünlerin ikiye ayrıldığı, Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarının yan yana sıralanıp tribüne girdiği, birbirlerine esprili sloganlarla takıldığı, hiç kimsenin bir diğerine saldırmadığı centilmenlik dolu günler… Çok da geçmişte değil. Bir Galatasaraylı olarak Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda Rıdvan ile Tanju’yu sezon açılışında izlemek, Galatasaraylı Büyük Mehmet’i, Ziya Şengül’ün çalıştırdığı Fenerbahçe’de sarı-lacivertli formayla izlemek…

Yılmaz, Nedim, Ogün, Alpaslan, Datçu ve adını buraya sığdıramayacağımız nice Fenerbahçeli değerli sporcuları izlemekten gurur duyan bir Galatasaraylı olarak gördüm kendimi. Ve Selçuk Yula… Kendine özgü çalımları, Almanya, Sarıyer, Galatasaray maceraları, yorumculuğu ile hep saygı duyduğum bir Fenerbahçe aşığı. Ülkemizde yetişen değerleri, üzerindeki formaların rengine göre değerlendirip çoğu kez ötekileştirmek ne acı… Oysa son zamanlarda sahalarımızda eksikliğini hissetmiyor muyuz o güzel insanların yeteneklerini.

6 Ağustos 2013, Feneryolu’nda bir berberdeyim. İskender Bey, "Duydun mu hocam? Selçuk Yula hayatını kaybetmiş" diyor. Hemen aklıma daha önce geçirdiği bir rahatsızlık geliyor. "Kalpten mi?" diye soruyorum, "Evet" diyor. Bir Galatasaraylının anılarında yer eden Selçuk Yula da yok artık. Bayram öncesi önce İnal Batu, ardından Selçuk Yula…

Anlamsız çekişmeler, fanatizm nereye kadar? Hepimiz farklı renklerde ama aynı havayı soluyan, bu ülkenin çocuklarıyız. Yavaş yavaş bir şeyler eksiliyor. Değerlerin yaşarken kıymetini bilelim. Çok geç olmadan ve pişmanlıklar yaşamadan birbirimizi kucaklayalım.

Başınız sağ olsun Fenerbahçeliler ve tüm sporseverler…

Güle güle Selçuk Yula…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir