Ünlü sağlık yöneticisi Murat Kaya, ulusal çapta onurlandırıldı
 Haber Merkezi

Ünlü sağlık yöneticisi Murat Kaya, ulusal çapta onurlandırıldı

Ünlü sağlık yöneticisi Murat Kaya, ulusal çapta onurlandırıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Alanında uzmanlaşan başarılı bir doktor olduktan sonra “Bir de sağlık işletmesini okuyacağım” diyerek meslektaşları arasında hayretle karşılanan ve kariyer dolu bir mesleki yaşama imza atan doktor Murat Kaya, dünyaca ünlü Oxford Yayınları tarafından yayımlanan “Successful People in Turkey” ansiklopedisinde saygın isimler listesine girdi.

Türkiye genelinde 11 hastane ve 5 bin çalışanıyla Medicana Sağlık Grubu’nda Çamlıca Hastanesi’nin Genel Müdürlüğünü yürüten Dr. Murat Kaya, “Türkiye’deki Başarılı İnsanlar” ansiklopedisinin tıp branşı ile ilgili kısmında örnek gösterilerek gurur kaynağı oldu.

Murat Kaya

BAŞARININ SIRRI, LİDER OLABİLMEKTE…

1999 yılında bir sağlık kuruluşunda başlayan tıp hayatı 2001 senesinde Türkiye İş Bankası/Anadolu Hayat Emeklilik ile çok farklı bir boyut kazanan Kaya, ardından çeşitli sağlık kuruluşlarına donanım ve başarılar kazandırarak büyümesini sağladı. 2012 yılında Medicana Çamlıca Hastanesi Genel Müdürü olarak İstanbul’da yeni bir sayfa açan Dr. Murat Kaya, 5 yıldır görevini büyük bir keyifle yürütmeye devam ediyor. Kaya; “Medicana olarak büyük bir aileyiz. Sadece Çamlıca Hastanemizdeki 500 çalışanımız ile kusursuz bir uyum içerisinde olmaya büyük önem gösteriyoruz. Sağlık sektöründe ‘özür dilerim’ ve geri dönüş yoktur, bu nedenle hatanın oluşabileceği tüm ihtimallerin önünü kapatıyoruz. Şunun da altını çizmek istiyorum, doktor gülerse hastalar iyileşir. Tüm çalışanlarımızın mutluluğunu, hasta memnuniyeti kadar önemsiyoruz” mesajı verdi.

“KADIKÖY ÇOCUĞUYUM…”

Haydarpaşa Lisesi mezunu Dr. Murat Kaya; “İşimiz gereği İstanbul, Türkiye, bazen de dünyayı geziyoruz ama dönüp dolaşıp Suadiye’ye, evime geliyorum. Kadıköy’ü çok seviyorum ve ben de Kadıköy çocuğuyum. Kadıköy’ün her anını takip etme gereği duyuyorum, Kadıköy Life Dergisi’ni sayfası sayfasına sonuna kadar okuyorum” şeklinde konuştu.

ÖZEL AYRINTILAR GELİYOR…

Medicana Sağlık Grubu; Kadıköy, Ataşehir ve Bursa’da inşaları devam eden hastanelerini yakın zamanda açmaya hazırlanırken; zincirin halkalarından biri olan Çamlıca Hastanesi’nin başarılı sağlık yöneticisi Dr. Murat Kaya ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajın tüm ayrıntıları, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yer alacak…

Medicana Sağlık Grubu’nda Çamlıca Hastanesi’nin Genel Müdürlüğünü yürüten Dr. Murat Kaya, “Türkiye’deki Başarılı İnsanlar” ansiklopedisinin tıp branşı ile ilgili kısmında örnek gösterilerek gurur kaynağı oldu…

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Ünlü sağlık yöneticisi Murat Kaya, ulusal çapta onurlandırıldı

 1. Cansu Adlı Aralık 12, 2018 at 10:00 pm

  Değerli Hocam,
  Öncelikle rahatsız ettiğim için kusura bakmayın ben Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Yönetimi Topluluk başkanıyım. Arkadaşlarımız okudukları bölüm hakkında gerekli ve detaylı bir şekilde bilgi edinmek istiyorlar. Sizinde başarılarınız bizi bu bölümü okutmak adına gururlandırıyor. Düzenlemek istediğimiz konferansta sizide aramızda görmek bizi gururlandıracaktır. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir