Nusret Karaca

Kızıltoprak tren istasyonu alt geçidi açıldı

Kızıltoprak tren istasyonu alt geçidi açıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yapımı uzun süredir devam eden hızlı tren ray döşemeleri çalışmaları kapsamında tren yolu alt geçitlerinin yenileme çalışmaları sürüyor. Bunlar arasında en uzun süren ve çalışanları en çok uğraştıranlardan biri, Kızıltoprak tren istasyonu alt geçidi oldu.

Zaten altyapı sorunu olan semtte geçit yolu yaya ve araç trafiğine kapatılınca, yayalara geçiş Öğretmenevi bahçesinden veriliyordu. 5 Ağustos 2017 tarihinden itibaren tren yolu alt geçidi yaya ve araç trafiğine açıldı. Çalışanlar, alt geçidi trafiğe hazır hale getirmek için gün boyu büyük çaba sarf etti. Yaya kaldırımları yapıldı, astfaltlama işi büyük bir hızla gerçekleşti.

Bahçesinin bir bölümü tren yoluna giden ve ağaçların bir kısmının kesildiği Fatma Şadiye Toptani Öğretmenevi’ni tren yolundan ayıran duvarın yapımı ise sürüyor.

kiziltoprak-tren-yolu-alt-gecidi-acildi

Kızıltoprak tren istasyonu kiziltoprak-altgecidi-acildi-2

Hızlı tren ray döşemeleri çalışmaları kapsamında tren yolu alt geçitlerinin yenileme çalışmaları sürüyor. Bunlar arasında en uzun süren ve çalışanları en çok uğraştıranlardan biri, Kızıltoprak tren istasyonu alt geçidi oldu…

Bir Cevap Yazın