Fikirtepe'de ilk daire teslimi Concord İstanbul'da
 Kadir Toprakkaya

Fikirtepe’de ilk daire teslimi Concord İstanbul’da

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kentsel dönüşümün pilot uygulaması Fikirtepe’de ilk daire teslimi, Teknik Yapı tarafından Concord İstanbul Projesi’nde gerçekleştirildi.

Teknik Yapı, kentsel dönüşüm kapsamında yenilenen Fikirtepe’deki ilkler zincirine bir halka daha ekledi. Fikirtepe’de ilk inşaat ruhsatı alan ve kat irtifakını ilk kuran Teknik Yapı, daire teslimlerine başlayan ilk marka oldu. Fikirtepe’deki 5 ayrı adanın yenilenmesinde faaliyet gösteren Teknik Yapı, 2014’de başladığı, home-ofis ve ticari birimleri barındıran Concord İstanbul Projesi’ndeki ilk etabın teslimlerine başladı. İnşaat sektöründeki en gururlu günlerden birini yaşadığını belirten Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, ilk daire teslimini bizzat yaptı.

UMUT DURBAKAYIM: VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRDİK…

Yüzlerce hatta binlerce insanın güvenerek kendilerine teslim ettikleri riskli binaları yıkıp, yerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın öngördüğü şartlara haiz bir proje yaptıklarını aktaran Durbakayım; “20 Şubat 2014’de Fikirtepe’deki ilk ruhsatı alan firma olmanın yanı sıra Teknik Yapı markası olarak bir kez daha sözümüzü yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Fikirtepe, kentsel dönüşümle özdeşleşen bir yer. Burada yaşadığımız sorunlar, karşımıza çıkan riskler, kulağımıza gelen dedikodular, projelerimizi yapma gayretimizi her seferinde daha da arttırdı. Evora İstanbul gibi 5.000 konutluk bir projeyi tek başına yaparak teslim eden ve 40 yılı aşan deneyime sahip bir marka olarak Fikirtepe’ye geldik. Fikirtepe’deki projelerimize son hızla devam ederken, Concord İstanbul Projesi’nin yüzde 98’nin satışını tamamlandık. İlk projemizdeki daire teslimlerine başlayarak da verdiğimiz sözü yerine getirdik” açıklamasını yaptı.

Concord İstanbul

CONCORD İSTANBUL’DA TESLİMLER İKİ AY SÜRECEK…

Daire teslimlerinin, toplam 1.170 daireden oluşan Concord İstanbul’daki ilk etabı kapsadığını açıklayan Umut Durbakayım, bu kapsamda 617 dairenin teslim edileceğini ve bunun yaklaşık iki ay süreceğini aktardı. Bölgedeki diğer firmaların da daire teslimlerine başlayacağını söyleyen Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım; “Fikirtepe’deki dönüşüm maalesef parça parça yapılıyor. Henüz yüzde 100 anlaşma sağlanamamış adalar arasında yükselen bu projeler, acil dönüşümün ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor” diyerek, sözleşmelerini imzalamamış arsa sahiplerinin bir an önce görüştükleri markaların önünü açması gerektiğine vurgu yaptı.

FİKİRTEPE’NİN İLK TALİHLİ ÇİFTİ NEYMEN AİLESİ OLDU…

Concord İstanbul Projesi’nde, dolayısıyla kentsel dönüşümün ilk uygulaması Fikirtepe’de dairesini teslim alan Duygu ve Koray Neymen çifti oldu. Teknik Yapı’yı daha önceden tanıdığını ve daire aldığını ifade eden Koray Neymen, bugüne kadar aldığı tüm dairelerden kazanç sağladığını ifade etti. Concord İstanbul projesini tercih etmelerinde iki önemli faktörün rol oynadığını belirten Duygu Neymen ise; “Daire alırken önceliğimiz firma ve lokasyondur. Bu projenin uzun vadede iyi bir yatırım olduğunu düşünmüştük. Nitekim aldığımızdaki metrekare birim fiyatları 6.000-6.500 TL bandındaydı. Şimdi ise 10 bin liraymış. Değerin daha da artacağına inanıyorum. Bu arada Fikirtepe’de dairesini ilk alan aile olmak çok gurur verici bir duygu” şeklinde konuştu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir