Kadıköy'de tırtıl istilası
 Ceyhun Diribaş

Kadıköy’de tırtıl istilası!

Kadıköy’de tırtıl istilası!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de son aylarda sıkça görülen tırtıl popülasyonunun aşırı derecede artması, Kadıköylüleri hem korkutuyor hem de tepkilere yol açıyor. Ağaçlardaki yaprakları yiyerek zarar veren tırtıllar, artık insanların da ciddi sorunlarından biri olmuş durumda.

Bostancı Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Sokak’ta Kadıköy Life objektiflerine yansıyan görüntülerde, neredeyse her evin tırtıl istilası altında olması dikkat çekiyor. Evlerin dış duvarları ve pencereleri, hatta evin içlerine kadar giren tırtıllar sorunlara yol açıyor. Kadıköy Belediyesi’ni arayıp yardım istediklerini söyleyen vatandaşlar, konuyla ilgili fazla ilgilenilmediğinden şikayetçi. Birçok kişi, ilaçlamanın da işe yaramadığını ifade ediyor. Tırtıllar insanlara zarar vermemekle birlikte alerjik reaksiyonu olanlarda ciddi rahatsızlıklar verebiliyor.

kadıköy tırtıl

KİMYASAL DEĞİL, BİYOLOJİK ÇALIŞMA YAPILIYOR…

İklim değişikliği ve kentsel dönüşüm yüzünden tırtılların sayısının arttığını belirten Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Başar Necipoğlu, son aylarda giderek artan tırtıl sayısıyla ilgili ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştığını, toplamda 15 bin ağaçta çalışma yapıldığını aktardı. Kimyasal değil, biyoloik olarak çalışma yaptıklarını açıklayan Necipoğlu, Kadıköylülerden biraz anlayış beklediklerini dile getirdi.

Bostancı Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Sokak sakinlerinden Nurten Omnacıbaşı, tırtılların son zamanlarda çok arttığını ve artık evlerine kadar girdiğini paylaşarak, Kadıköy Belediyesi’nin konu hakkında ciddi önlem almasını istedi…

Bunu paylaş:
 • 171
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Kadıköy’de tırtıl istilası!

 1. Aynur Ekim 11, 2018 at 10:59 pm

  kadıköy fikirtepedede durum aynı e lere girmeye başladılar artik

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir